Zřejmě největší prapor Ferrari na světě ukradli... a vrátili | Foto: Getty Images / Mark Thompson

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Zřejmě největší prapor Ferrari na světě ukradli... a vrátili

Šťastný konec má příběh o ukradeném praporu. Scudo Ferrari byl po výzvě nalezen v Imole, odkud před pár týdny zmizel.

Zná ho snad každý fanoušek formule 1, i když si to možná hned neuvědomí. Scudo Ferrari je legendou. Obří prapor Ferrari se pravidelně objevuje v Monze, Imole ale i na dalších závodech. 

Jeho rozměry jsou 12 x 8 metrů a je tak patrně největším praporem se vzpínajícím se koněm na světě. Vlastní ho Ferrari Club di Caprino Bergamasco a vznikl v roce 2008, kdy jeho výroba stála 5000 euro. 

GettyImages-1422828916.jpg
Foto: Getty Images / Mark Thompson

Giulio Carissimi, který má prapor na starost, uveřejnil po Imole smutnou zprávu. Po závodě (v noci na pondělí) někdo Scudo Ferrari ukradl ze zatáčky Tosa. 

Klub pár dní po krádeži oznámil, že nechá udělat vlajku novou. Není to levná záležitost, ale finanční stránka je v tomto případě druhořadá. Na vlajce byly podpisy Icemana, Alonsa, Leclerca a především Schumachera. Má také nezapomenutelnou historii – vydala se do hor, k papežovi nebo před nemocnici v Grenoblu krátce po nehodě Schumachera.

Není jasné, kdo a proč vlajku ukradl. Podobný unikátní předmět je jen obtížně prodatelný. V obýváku si ho nepověsíte a na závody ho samozřejmě také vzít nemůžete. 

Před pár dny uveřejnil Carissimi vzkaz adresovaný zlodějům – varoval je, že se je podařilo dohledat na kamerových záznamech z okruhu a vyzval je, aby vlajku do 24 hodin vrátili. 

K tomu ve stanoveném termínu nedošlo. Včera se ale stal zázrak. Zavolali z Imoly... Scudo Ferrari byl nalezen. Jeho historie se tak může psát dál. 

Doporučujeme

Články odjinud