Zraněný mechanik HRT bude brzy propuštěn z nemocnice

Incident při zastávce v boxech Sakona Jamamota v Monze se obejde bez trvalých následků. Mechanik, jehož japonský pilot srazil k zemi, bude brzy propuštěn do domácího ošetřování.

"Mechanik, který byl zraněn při pit stopu v Monze, se uzdravuje. Brzy by měl opustit nemocnici v Itálii, kde byl na pozorování, a odjet domů do Německa," uvedl tým HRT.

K nehodě, jejíž záznam si můžete prohlédnout zde, došlo proto, že Jamamoto dostal chybnou signalizaci k odjezdu. Tým za tento incident dostal pokutu 20 tisíc dolarů.

"Chtěl bych vyjádřit podporu našemu kolegovi, který byl zraněn při zastávce v boxech," řekl šéf týmu Colin Kolles. "Víme, že by měl jít brzy domů, což je dobrá zpráva pro tým HRT, jenž neustále sledoval jeho stav."

Další článek: Okruh v Singapuru podstoupil další úpravy za účelem odstranění hrbolů

11. května | Podle posledních spekulací bude GP Turecka zrušena bez náhrady. Počet závodů by klesl z 23 na 22.
11. května | Júki Cunoda dnes slaví 21. narozeniny.
11. května | Za účasti tří týmů pokračují testy 18palcových pneumatik. Tentokrát v Barceloně. Red Bull nasadí Albona, Alfa Romeo Kubicu a Alpine by mělo nasadit Kvjata (od letošního roku rezervní jezdec týmu).
10. května | Red Bull ve Španělsku zůstal. Zítra a ve středu bude testovat 18palcové pneumatiky pro rok 2022. Po oba dny bude jezdit Alex Albon.