Zraněný kameraman zůstane v nemocnici ještě několik dní

Kameraman, který byl během Velké ceny Německa 2013 zraněn při nepovedené zastávce v boxech u Red Bullu utrpěl několik zlomenin a otřes mozku. V nemocnici zůstává. AKTUALIZOVÁNO
Zraněný kameraman zůstane v nemocnici ještě několik dní

Během Grand Prix Německa 2013 došlo během zastávky v boxech u Red Bullu k nešťastnému incidentu, při němž mechanik špatně upevnil kolo na voze Marka Webbera, a než stačil na mechanikovo mávání zareagovat lollipop man, pilot už ze stanoviště odjel a kolo se mu během pár metrů z vozu úplně uvolnilo a při své cestě pak zasáhlo jednoho z přítomných kameramanů.

Paul Allen byl kolem letící pneumatikou zasažen do levé poloviny těla. Po nehodě však byl při vědomí a záchranáři ho okamžitě přepravili do zdravotnického střediska přímo na okruhu. Po rychlém ošetření byl poté převezen do nemocnice.

Prohlášení FIA k této události zní: "Byl ošetřen ve zdravotnickém středisku přímo na okruhu a poté helikoptérou transportován do nemocnice v Koblenzu. Brita si tam nechali na pozorování. Další informace nám nemocnice poskytne, jakmile to bude možné."

Večer už mluvčí FIA potvrdil, že kameraman utrpěl zlomeniny dvou žeber a klíční kosti, otřes mozku a po těle má několik podlitin. V nemocnici pro jistotu zůstane na pozorování ještě několik dní. 

Red Bull dostal za nebezpečné vypuštění Marka Webbera pokutu 30 000 euro.

Další článek: Red Bull a Force India dostaly pokutu za incidenty v boxech

11:44 | Někteří jezdci (Vettel, Pérez, Hamilton, Stroll, Bottas) budou po dobu víkendu bydlet v obytném autě přímo na okruhu.
30. června | Ferrari potvrdilo, že první větší novinky přiveze až do Maďarska.
30. června | Sergej Sirotkin zůstává rezervním jezdcem Renaultu. Potvrdil to tým...
29. června | Alex Zanardi prodělal druhou neurochirurgickou operaci. Stále zůstává v umělém spánku a jeho stav je vážný.

GP Rakouska 2020

Pátek 3. července 2020
1. trénink 11.00–12.30
2. trénink 15.00–16.30
Sobota 4. července 2020
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 5. července 2020
Závod 15.10