Zprávy o Vettelově odchodu do Ferrari nejsou pravdivé, říká Pavel Turek

Sebastian Vettel se v nejbližší době do Ferrari nechystá. Jakkoli se nedá vyloučit, že tam někdy neskončí, mělo by to přinejmenším zpochybnit informace o tom, že již mezi oběma stranami existuje dohoda.
Zprávy o Vettelově odchodu do Ferrari nejsou pravdivé, říká Pavel Turek

Zejména italský tisk přináší zprávy o tom, že existuje již určitá forma dohody mezi obhájcem titulu Sebastianem Vettelem a Ferrari. Italský novinář Giorgio Terruzzi si myslí, že počínaje rokem 2014 zahájí Vettel tříletou spolupráci s týmem z Maranella, dodává ale, že tu informaci nemá zatím nijak spolehlivě ověřenou.

Odbnorník na svět formule 1 Pavel Turek, který prostřednictvím přenosů F1 pomáhá objasnit mnohé spekulace, si ale myslí, že tyto úvahy jsou přinejmenším velmi hodně předčasné.

„Nikdy neříkej nikdy. Kdo by ještě před několika lety tušil, že Schumacher bude jezdit za Mercedes,“ řekl v neděli Pavel Turek. „Ale podle mě je tato informace opravdu nesmyslná. Vettel byl Red Bullem odkojen, nemá vlastní management, o tyto věci se stará sám, většinou se radí s Helmutem Markem a také přímo s Dietrichem Mateschitzem. Opravdu momentálně nemá důvod, proč by odcházel, má plnou podporu týmu, auto je konkurenceschopné, takže v tom nejbližším období rozhodně ne.“

Další článek: Alonsovi odešly pneumatiky stejně jako v Kanadě, ale tentokrát nebyl sám