Zpráva o působení Neweyho v týmu F3 se ukázala být mylná

Tým Van Amersfoort Racing, který působí ve formuli 3, popřel zprávy o tom, že bude v příštím roce spolupracovat s Adrianem Neweyem.
Zpráva o působení Neweyho v týmu F3 se ukázala být mylná

Nizozemský tým vydal prohlášení, ve kterém jasně říká, že v roce 2016 nebude jakýmkoliv způsobem spolupracovat s designérem týmu Red Bull ve formuli 1.

„Pan Adrian Newey žádným způsobem nepracuje ani v budoucnu nebude pracovat pro Van Amersfoort Racing,“ stojí v prohlášení týmu.

Jménem Van Amersfoort Racing jeho generální manažer Rob Niessink vysvětlil, že „někdo z týmu poskytl médiím neověřené informace a způsobil tím nesprávné pochopení vztahu pana Neweyho s týmem.“

„V rámci dobrých vztahů během sezóny formule 4 v roce 2015 jsme nedávno pozvali Harrisona Neweyho (syna Adriana Neweyho), aby se svezl s naším vozem formule 3 v rámci speciálních testů. Pan Newey je nadšeným podporovatelem svého syna a svou účastí na nedávných testech ukázal svůj zájem o jeho závodní aktivity. Tak to je,“ dodal Niessink.

„Van Amersfoort Racing se chce omluvit panu Neweymu a všem zúčastněným stranám, včetně médií, které byly uvedeny v omyl nepřesným prohlášením, které vydal člen týmu.“

Adrian Newey by měl působit ve formuli 3

Adrian Newey by měl působit ve formuli 3

Foto: Getty Images / Dan Istitene

Další článek: Mám 50 % šanci na sedačku v F1, věří Wehrlein