Zpráva o Concordské dohodě byla stažena, protože rozzlobila týmy

Sky Sports si stojí za informacemi, které zveřejnila o připravované Concordské dohodě, jež má zvýhodnit týmy Ferrari a Red Bull Racing.
Zpráva o Concordské dohodě byla stažena, protože rozzlobila týmy

Během závodního víkendu v Austrálii unikla na veřejnost nová Concordská dohoda, která má Ferrari a Red Bullu zajišťovat zvláštní podmínky včetně podílů ve formuli 1 a vlivu na rozhodování, psali jsme zde.

Z této dohody, která má určit finanční poměry na příštích sedm let, citovala televize Sky Sports, ale svůj článek po několika hodinách stáhla. Financial Times zjistil, že zpráva byla stažena na příkaz ředitele BSkyB Jeremyho Darrocha, a to na popoud producenta Sky Sports Martina Turnera. Ten totiž zavolal z Austrálie svým šéfům do Británie s tím, že zveřejněné informace způsobily velmi silné negativní reakce mezi týmy.

"Ten článek byl stažen kvůli přezkoumání. Za tou zprávou si ale stojíme a po tom přezkoumání jsme rozhodli o její opětovné publikaci v pondělí," uvedl mluvčí BSkyB.

Informace o speciálních podmínkách pro Ferrari a Red Bull týmy popudily natolik, že se jich celkem sedm sešlo během víkendu v Melbourne, aby jednaly o tom, jak budou reagovat. Nakonec ale žádné oficiální stanovisko nevydaly a spokojily se s obecnými prohlášeními o tom, že jednání o nové Concordské dohodě pokračují.

Podle zprávy Sky Sports mají od příštího roku získat Ferrari a Red Bull výhodnější finanční podmínky, místa v představenstvu formule 1 a majetkové podíly. Akcie, které mají získat, mají pocházet od banky Goldman Sachs. CVC coby většinový majitel F1 už tuto americkou banku údajně požádal, aby se na přesun akcií připravila.

Další článek: V Malajsii na tom budeme lépe, věří u HRT

14:06 | Sebastian Vettel dává do aukce "duhovou" helmu, kterou měl v Turecku. Dražba začne na jeho webu po závodě. Má jít o jedinou Vettelovu helmu z doby u Ferrari, která se dostane do soukromých rukou.
10:01 | Před 45 lety zemřel společně s pěti dalšími členy svého týmu při letecké nehodě Graham Hill. Vraceli se z testu na okruhu Paula Ricarda. Hill byl prvním a je stále jediným držitelem trojité koruny.
17:30 | McLaren potvrdil, že Sainze vyřadil problém se zadními brzdami.
28. listopadu | Alex Albon po včerejší nehodě mění šasi.

GP Bahrajnu 2020

Pátek 27. listopadu 2020
1. trénink Hamilton (1:29.033)
2. trénink Hamilton (1:28.971)
Sobota 28. listopadu 2020
3. trénink Verstappen (1:28.355)
Kvalifikace Hamilton (1:27.264)
Neděle 29. listopadu 2020
Závod 15.10