Zpráva o Concordské dohodě byla stažena, protože rozzlobila týmy

Sky Sports si stojí za informacemi, které zveřejnila o připravované Concordské dohodě, jež má zvýhodnit týmy Ferrari a Red Bull Racing.
Zpráva o Concordské dohodě byla stažena, protože rozzlobila týmy

Během závodního víkendu v Austrálii unikla na veřejnost nová Concordská dohoda, která má Ferrari a Red Bullu zajišťovat zvláštní podmínky včetně podílů ve formuli 1 a vlivu na rozhodování, psali jsme zde.

Z této dohody, která má určit finanční poměry na příštích sedm let, citovala televize Sky Sports, ale svůj článek po několika hodinách stáhla. Financial Times zjistil, že zpráva byla stažena na příkaz ředitele BSkyB Jeremyho Darrocha, a to na popoud producenta Sky Sports Martina Turnera. Ten totiž zavolal z Austrálie svým šéfům do Británie s tím, že zveřejněné informace způsobily velmi silné negativní reakce mezi týmy.

"Ten článek byl stažen kvůli přezkoumání. Za tou zprávou si ale stojíme a po tom přezkoumání jsme rozhodli o její opětovné publikaci v pondělí," uvedl mluvčí BSkyB.

Informace o speciálních podmínkách pro Ferrari a Red Bull týmy popudily natolik, že se jich celkem sedm sešlo během víkendu v Melbourne, aby jednaly o tom, jak budou reagovat. Nakonec ale žádné oficiální stanovisko nevydaly a spokojily se s obecnými prohlášeními o tom, že jednání o nové Concordské dohodě pokračují.

Podle zprávy Sky Sports mají od příštího roku získat Ferrari a Red Bull výhodnější finanční podmínky, místa v představenstvu formule 1 a majetkové podíly. Akcie, které mají získat, mají pocházet od banky Goldman Sachs. CVC coby většinový majitel F1 už tuto americkou banku údajně požádal, aby se na přesun akcií připravila.

Další článek: V Malajsii na tom budeme lépe, věří u HRT

14:18 | Poznámky ředitele závodu v 11:51: Traťové limity v první a druhé zatáčce. Poznámky ředitele závodu v 13:49: ... a ještě 13, 14 a 15.
9:14 | Podle předpovědi počasí má být v Barceloně během víkendu lehce přes 20 stupňů, v neděli by mohlo pršet.
5. května | Podle italských médií Ferrari novou podlahu do Španělska nepřiveze. V Portugalsku testovaná podlaha měla být jen testovací pro potvrzení dalšího směru vývoje.
4. května | V Monaku nakonec budou i fanoušci. Kapacita bude omezena na 40 %, nutný je PCR test.

GP Španělska 2021

Pátek 7. května 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 8. května 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 9. května 2021
Závod 15.00