Zodpovědnost za chyby vezmu na sebe, říká Arrivabene

Šéf Ferrari Maurizio Arrivabene na sebe vezme veškerou zodpovědnost za chyby, kterých se jeho stáj dopustila během souboje o tituly mistrů světa s Mercedesem v probíhající sezóně.
Zodpovědnost za chyby vezmu na sebe, říká Arrivabene

Lewis Hamilton získal v Singapuru své sedmé vítězství v roce 2018 a navýšil díky tomu svůj náskok na Sebastiana Vettela v celkovém pořadí na 40 bodů. V poháru konstruktérů poté vzrostl náskok Mercedesu na Ferrari na 37 bodů.

Podle očekávání mělo být Ferrari v ulicích Singapuru velmi silné, Lewis Hamilton však v kvalifikaci předvedl kolo z říše snů a získal pole position, kterou v neděli zároveň přetavil ve vítězství v závodě. Propast mezi tábory Ferrari a Mercedesu se tak v obou šampionátech ještě prohloubila.

„Jedinou chybu, kterou před sebou vidíte, jsem já. Já jsem zodpovědný za tým,“ řekl již na páteční tiskové konferenci boss Ferrari Maurizio Arrivabene.

„Nedostaví-li se očekávaný výsledek, je to moje zodpovědnost. Ne Sebastianova, ne inženýrů, ne mechaniků, ale moje.“

„Pokud chcete někoho vinit, tak sedím před vámi. Už jste to i udělali, ale pokud chcete pokračovat, jsem pořád tady!“, vyzval novináře šéf italského týmu.

„Přijímám kritiku od kohokoliv, především od lidí, kteří dokázali přede mnou vítězit. Ale pouze v dobré víře a nikoliv se zlým úmyslem. To je nekorektní.“

Arrivabene takto odpovídal na otázky novinářů, které se týkaly možného zavedení týmových příkazů po kvalifikaci v Monze. Na italské trati získal pole position pro Ferrari Kimi Räikkönen před Sebastianem Vettelem, který svoji rozladěnost „až“ ze druhé pozice na roštu příliš neskrýval.

„Můžete tomu říkat chyby, ale když se podíváte na formuli 1, tak zjistíte, že je dělá každý. Větší nebo menší. Jako tým vítězíme i prohráváme, takže nebudu prostě mířit prstem na Sebastiana,“ vysvětloval Arrivabene.

„Kdybych po Monze ukázal prstem na Sebastiana, tak by si ostatní členové týmu, na příklad inženýři nebo experti na aerodynamiku, řekli, že z jejich strany je vše v pořádku a že to nebyla jejich chyba.“

Foto: Getty Images / Charles Coates

Další článek: Vettel je pod tlakem velmi dobrý, ale bude to mít těžké, říká Horner

0:37 | Romain Grosjean získal v IndyCar své první pole position.
11. května | Podle posledních spekulací bude GP Turecka zrušena bez náhrady. Počet závodů by klesl z 23 na 22.
11. května | Júki Cunoda dnes slaví 21. narozeniny.
11. května | Za účasti tří týmů pokračují testy 18palcových pneumatik. Tentokrát v Barceloně. Red Bull nasadí Albona, Alfa Romeo Kubicu a Alpine by mělo nasadit Kvjata (od letošního roku rezervní jezdec týmu).

GP Monaka 2021

Čtvrtek 20. května 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 22. května 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 23. května 2021
Závod 15.00