Znovu druzí! Scuderia Praha a Josef Král slaví pódium na Paul Ricard

Český tým Scuderia Praha získal pódiové umístění i ve druhém podniku evropské části vytrvalostního seriálu 24H Series. Ve francouzském Le Castellet vybojoval Josef Král se slovenskými kolegy Miroslavem Výbohem a Matúšem Výbohem druhé místo.
Foto: 24H Series
Znovu druzí! Scuderia Praha a Josef Král slaví pódium na Paul Ricard | Foto: 24H Series

Josef Král odstartoval do dvanáctihodinového závodu z pole position, díky čemuž se těsně po startu v úvodní technické pasáži vyhnul kolizi. Mercedes-AMG GT3 #58 týmu MP Racing kolidoval s Ferrari 488 GT3 #8 švýcarské stáje Kessel Racing, pro kterou tak vytrvalostní klání na Paul Ricard skončilo velmi brzy.

Král za volantem Ferrari 488 GT3 #11 během svého úvodního stintu kroužil na čele, otěže však postupně přebral německý tým Herberth Motorsport. V jeho typicky černém Porsche 911 GT3 R #91 se znovu střídala sehraná čtveřice Daniel Allemann, Ralf Bohn, Alfred Renauer, Robert Renauer.

Druzí v Mugellu! Josef Král a Scuderia Praha slaví pódium

Druzí v Mugellu! Josef Král a Scuderia Praha slaví pódium

Letošní šampioni třídy GT v Asijské Le Mans Series nakonec na Paul Ricard získali po triumfu v Mugellu druhé vítězství v řadě, Porsche #91 dovezl do cíle na první pozici Ralf Bohn s náskokem jednoho kola před Josefem Králem v českém ferrari.

Spolukomentátor přenosů F1 a vítěz závodu GP2 se opět se střídal se slovenským závodníkem Miroslavem Výbohem a jeho synem Matúšem. Pro slovenské jezdce se po Mugellu jednalo o teprve druhý závod s technikou GT3, přesto se opět mohli radovat ze stupňů vítězů.

„Po krásném druhém místě z dvanáctihodinovky v Mugellu to tentokrát už byla větší odpovědnost, protože jsme chtěli potvrdit naši rychlost. Na druhou stranu jsme krotili očekávání, protože pro Mira s Matúšem to byla úplně nová trať, na které ještě nikdy nezávodili. Nakonec je z toho ale zase skvělý výsledek! Za sebe jsem rád, že se mi podařilo zajet pole position i nejrychlejší kolo závodu,“ napsal Josef Král webu F1sport.

Třetí na Paul Ricard skončilo Audi R8 LMS GT3 #18, ve kterém se střídali Michael Doppelmayr, Pierre Kaffer, Elia Erhart a Swen Herberger.

Dalším závodem sezony 24H Series bude dvanáctihodinovka na Hockenheimringu 23. května.

Váš názor Další článek: Aeroscreen mi zachránil život, popisuje děsivý zážitek šampion IndyCar
14:18 | První závod F2 vyhrál Armstrong. Piastri devátý, Čou se roztočil a dojel na chvostu pole. V závodě byly 2 safety cary, jeden (resp. dva) virtuální.
8:49 | Podle Pirelli je střední směs jen o 0,3 s pomalejší než měkká. Tvrdá pak o dalších 0,6 s.
20:52 | Podle Ferrari nehodu Leclerca přežilo šasi i pohonná jednotka.
17:51 | Nejen týmy a jezdci. Na Franka Williamse bude vzpomínat i F1. V neděli v 17:20 minutou ticha, v 18:00 se pak po okruhu projede vůz FW07. Start závodu je v 18:30.

GP Saúdské Arábie 2021

Pátek 3. prosince 2021
1. trénink Hamilton
2. trénink Hamilton
Sobota 4. prosince 2021
3. trénink 15.00–16.00
Kvalifikace 18.00–19.00
Neděle 5. prosince 2021
Závod 18.30