Znič Hamiltonovi závod, zněl Massův úkol v Singapuru

Bezprostředně před nehodou mezi Lewisem Hamiltonem a Felipem Massou ve Velké ceně Singapuru dostal Brazilec od svého závodního inženýra instrukci "zničit" Britovi závod. AKTUALIZOVÁNO
Znič Hamiltonovi závod, zněl Massův úkol v Singapuru

Ve dvanáctém kole Velké ceny Singapuru došlo ke kolizi mezi jezdcem Ferrari Felipem Massou a pilotem McLarenu Lewisem Hamiltonem. Hamilton zajížděl o poznání rychlejší kola než Massa, proto se ho snažil předjet. Brazilec se samozřejmě stůj co stůj snažil svou pozici ubránit.

Massův závodní inženýr navíc nabádal pomocí vysílačky svého svěřence, aby zničil britskému soupeři závod. "Zdržuj Hamiltona, jak nejvíc můžeš. Znič mu závod, jak to jen půjde! Jen tak dál, chlapče,“ zněly příkazy Roba Smedleyho, o kterých se sami můžete přesvědčit zde.

Výsledek celé situace už známe. Hamilton se snažil Massu riskantně předjet a oba pak společně kolidovali, čímž si poničili své vozy. Brit si poškodil přední přítlačné křídlo a Brazilec si protrhl pneumatiku.  Hamilton si pak ještě vysloužil penalizaci průjezd boxy, kterou komentoval pouze slovy: "Samozřejmě. Dostal jsem průjezd boxy."

Celá situace se pak ještě vyhrotila po závodě. Hamilton právě poskytoval rozhovor holandské televizi, když ho procházející Massa poplácal po zádech a sarkasticky poznamenal: "Dobrá práce. Výborně!" To si Brit samozřejmě nenechal líbit a obořil se na Massu: "Nedotýkej se mě, člověče."

Oficiální prohlášení Ferrari ani FIA se ke Smedleyho příkazům zatím neobjevilo, již teď se ale ozývají hlasy, že jejich cílem bylo pozdržet Hamiltona natolik, aby nemohl ohrozit jedničku týmu Ferrari Fernanda Alonsa. Celá situace je rozhodně sporná a názory na ni se asi budou podstatně lišit.

Více o vztahu Hamilton – Massa se dočtete v příštím čísle našeho F1Magu, které vychází ve středu.

Diskuze (1038) Další článek: Vettel obhájí titul i příští rok, myslí si bookmakeři
22:00 | Toto Wolff přiznal, že Mercedes má problémy se spolehlivostí, kterou stále úplně nepochopil. Bottas nasadil šestý motor.
18:52 | Valtteri Bottas nasazuje šestý motor. Dostane penalizaci 5 míst.
17:25 | Kromě Vettela odstartuje z poslední řady v Austinu také George Russell. Také on nasadí novou pohonnou jednotku.
17:23 | Americký jezdec Logan Sargeant, který závodí ve F3 za tým Charouz Racing System, se stal členem jezdecké akademie Williamsu.

GP USA 2021

Pátek 22. října 2021
1. trénink Bottas
2. trénink 22.00–23.00
Sobota 23. října 2021
3. trénink 20.00–21.00
Kvalifikace 23.00–00.00
Neděle 24. října 2021
Závod 21.00