Znemožnil Ecclestone Alonsovi start v Le Mans?

Jak už jsme psali, Nico Hülkenberg bude tento víkend závodit za Porsche ve Spa a čeká ho také start v Le Mans. Bude to docela zajímavé, sledovat zejména v Le Mans aktivního jezdce F1, ale vše mohlo být mnohem zajímavější.
Znemožnil Ecclestone Alonsovi start v Le Mans?

Není veřejným tajemstvím, že s Le Mans koketoval také Fernando Alonso. Nakonec z toho ale sešlo a Alonso uvidí čtyřiadvacetihodinový závod jen v televizi nebo možná i přímo z místa, pokud do Francie přijede. Proč?

Španělská Marca přichází se zajímavou až téměř konspirační teorií. Obecně se předpokládalo, že Alonsovi start v Le Mans překazil McLaren nebo Honda. Start za Porsche, tedy jinou značku, nemusí vadit Force Indii v případě Hülkenberga, ale něco jiného je McLaren. Nakonec je zde také otázka bezpečnosti.

Honda Alonsovi zakázala start v Le Mans

Honda Alonsovi zakázala start v Le Mans

Marca ale píše, že vše bylo jinak a za vším musíme hledat Ecclestona. Vloni 3. prosince se z ničeho nic objevila v kalendáři F1 Korea, která se měla jet právě tento víkend. Předpokládalo se, že je to kvůli tomu, aby počet závodů překročil hranici 20 a týmy mohly nasadit pět místo čtyř pohonných jednotek.

Ecclestone to později zase vysvětlil obavou, že by ho mohli Korejci žalovat, protože pro rok 2015 měli smlouvu. Sami Korejci ale moc nevěděli, co se děje, když se jejich Grand Prix objevila v kalendáři.

Marca píše, že manévry s Koreou si vzal Fernando Alonso osobně a vnímal je jako snahu FOM zamezit jezdcům F1 start v závodě WEC ve Spa, který je generálkou na Le Mans. Ecclestone prý není nadšen tím, že si jezdci F1 rozdělují úvazky mezi F1 a WEC.

Celá teorie je ale poněkud divoká. Jako reálnější varianta se stále jeví ta, že start Alonsovi zakázal přímo McLaren.

Foto: Getty Images / Dan Istitene

Diskuze (12) Další článek: Začíná sezóna DTM, s dvěma závody během víkendu
13:09 | F2 a F3 sníží extra body. Za pole position budou 2 body (místo 4) a za nejrychlejší kolo 1 (místo 2).
13:08 | Podle Seven News zvažuje Sydney uspořádání závodu F1. Chce nahradit Melbourne.
13:04 | Dnes před 14 lety získalo Ferrari poslední titul mezi jezdci. Kimi Räikkönen porazil o 1 bod Lewise Hamiltona a Fernanda Alonsa.
20. října | V únoru proběhne ve Švédsku Závod šampionů. Tým Finska budou tvořit Valtteri Bottas a Mika Häkkinen.

GP USA 2021

Pátek 22. října 2021
1. trénink 18.30–19.30
2. trénink 22.00–23.00
Sobota 23. října 2021
3. trénink 20.00–21.00
Kvalifikace 23.00–00.00
Neděle 24. října 2021
Závod 21.00