Známkování jezdců: Čtenáři F1sport za Suzuku nejlépe ohodnotili Sainze a Verstappena | Foto: Getty Images

Foto: Getty Images

Známkování jezdců: Čtenáři F1sport za Suzuku nejlépe ohodnotili Sainze a Verstappena

Ačkoliv se Carlos Sainz tentokrát vítězství nedočkal, byl čtenáři webu F1sport podruhé v řadě zvolen nejlepším jezdcem víkendu. Rodák z Madridu jako jediný atakoval „devítku“.

Ačkoliv se Carlos Sainz tentokrát vítězství nedočkal, byl čtenáři webu F1sport podruhé v řadě zvolen nejlepším jezdcem víkendu. 

Již počtvrté v letošní sezoně hodnotili čtenáři webu F1sport výkony jezdců v uplynulé velké ceně. V Suzuce si podle nich nejlépe, stejně jako dva týdny předtím v Melbourne, vedl Carlos Sainz, a to přesto, že tentokrát dojel „až“ třetí.

Pilot Ferrari má za sebou opravdu povedený víkend, za což byl oceněn průměrnou známkou 8,9. V kvalifikaci skončil čtvrtý poté, co poměrně s přehledem překonal kolegu Charlese Leclerca, a výborný výkon předvedl i v neděli, kdy nestačil pouze na závodníky Red Bullu.

Jen v průměru o tři desetiny bodu méně než Sainz, získal vítěz GP Japonska Max Verstappen. Nizozemec opět dokázal využít všech předností svého red bullu a dojel si pro jasné vítězství, ke kterému přidal ještě pole position a zaznamenal také nejrychlejší kolo závodu.

Velmi dobře si podle hodnotitelů počínal také Verstappenův týmový kolega Sergio Pérez (8,2 bodu). Mexičan ukázal dobrou rychlost hlavně v kvalifikaci, kdy zaostal za Verstappenem jen o necelých sedm setin. V závodě si pak bezpečně dojel pro stříbrnou příčku.

Přes hranici osmi bodů se dostali ještě další tři jezdci. Charles Leclerc si za nedělní comeback, kdy se z osmé pozice na startu dostal na čtvrtou v cíli, vysloužil známku 8,2. Alonso získal zaokrouhlenou „osmičku“, na kterou jen těsně nedosáhl Júki Cunoda (7,9).

Na opačném pólu našeho hodnocení se octil Logan Sargeant (2,9). Jezdec Williamsu sice během závodu ukazoval solidní rychlost, ale nakonec chyboval a skončil na posledním 17. místě. 

Doporučujeme

Články odjinud