Známkování jezdců: Čtenáře F1sport svými výkony v Číně nejvíce zaujal Norris

Známkování jezdců: Čtenáře F1sport svými výkony v Číně nejvíce zaujal Norris

Podruhé v řadě nepřisoudili čtenáři webu F1sport nejvyšší známku vítěznému Maxi Verstappenovi, ale až druhému jezdci v cíli. Tím byl tentokrát Lando Norris.

I když McLaren neměl před víkendem v Číně velká očekávání, nakonec si ze Šanghaje zásluhou Landa Norrise odvezl druhé místo v nedělním hlavním závodě.

Výkon Norrise ocenili i čtenáři našeho webu, kteří britskému závodníkovi udělili průměrnou známku 9 bodů.

Až za pilotem McLarenu byl tentokrát suverén uplynulého víkendu Max Verstappen, který v Číně získal pole position a následně vyhrál obě bodované jízdy, včetně nedělní velké ceny. Nizozemec v naší anketě v průměru obdržel 8,5 bodu.

Třetím nejlépe hodnoceným jezdcem byl Fernando Alonso, a to přesto, že Španěl v neděli obsadil „až“ sedmou příčku. Pilot Astonu Martin si však vysokou známku 8,1 vysloužil především díky tomu, že byl po celý víkend hodně vidět a vedle toho si dojel i pro nejrychlejší kolo závodu.

Žádný z dalších jezdců se nedostal přes známku 7 již nedostal. Nejblíže k ní měli Charles Leclerc (6,8) a Sergio Pérez (6,7).

Nedařilo se naopak Lanci Strollovi z Astonu Martin, který na sebe během GP Číny upozornil i kolizí s Danielem Ricciardem před restartem závodu na konci 26. kola. Kanaďan tak zřejmě i z tohoto důvodu obdržel velmi podprůměrnou známku 2,2.

Doporučujeme

Články odjinud