Značka Infiniti se na vozech Red Bullu objeví, ale na motoru nikoliv

Red Bull Racing potvrdil partnerství s automobilkou Infiniti. Japonská značka bude úzce spolupracovat s mistrovským týmem, ale motory si ponechají název Renault.
Značka Infiniti se na vozech Red Bullu objeví, ale na motoru nikoliv

V pondělí informovala BBC, že dojde ke spojení Red Bullu Racing a Infiniti, což je luxusní značka automobilů patřící Nissanu. Zatímco toto partnerství obě strany potvrdily, přejmenování motorů Renault na Infiniti ve voze RB7 se nekoná.

Podle Red Bullu budou obě strany spolupracovat v oblasti marketingu a techniky formule 1. Značka Infiniti se objeví nejen na voze, ale také na týmovém oblečení a vybavení. Japonská automobilka naváže užší spolupráci s Renaultem, aby pronikla do technologií F1. Smlouva byla uzavřena na letošní a příští rok. Podle BBC ale stále platí, že Red Bull nebude muset díky tomuto partnerství za motory Renault platit.

"Ve střednědobém hledisku rozšíří Infiniti svoji působnost a produktovou řadu," vysvětloval viceprezident japonské značky Andy Palmer. "Pro tyto dvě ambice nabízí formule 1 unikátní globální komunikační platformu."

Automobilka Infiniti vznikla v roce 1989 jako prémiová odnož Nissanu pro potřeby severoamerického trhu. Byla reakcí na úspěchy podobných projektů Toyoty (Lexus) a Hondy (Acura). Od roku 2008 se vozy Infiniti oficiálně prodávají také v Evropě. Renault vlastní 44 procent Nissanu a Nissan vlastní 15 procent Renaultu.

"Red Bull měl vždy odlišný přístup, takže když nám lidé z Infiniti představili svůj inovativní plán, byli jsme velmi otevření spolupráci s nimi," dodal šéf týmu Red Bull Christian Horner.

Po odchodu Toyoty a Hondy z formule 1 se tak po roce znovu objeví v královně motorsportu japonská automobilka. Red Bull v ní získal silného partnera. První přínosy spolupráce by měla stáj z Milton Keynes pocítit v oblasti vývoje systému na rekuperaci kinetické energie.

Další článek: Sutil neočekává, že by letos bojoval o lepší pozice než v roce 2010