Změny zbarvení? Tu největší budeme mít my, říká McLaren

Dojde letos k velkým změnám zbarvení? Minimálně u dvou týmů ano. Jedním z nich bude McLaren.
Změny zbarvení? Tu největší budeme mít my, říká McLaren

Velkou změnu zbarvení chystá Sauber. Nástin jsme už viděli a vše souvisí s příchodem Alfy Romeo. McLaren dal zase sbohem Hondě a chystá také obří změnu.

McLaren v krátkém časovém horizontu prochází už druhou změnou. Nejdříve nasadil nové zbarvení a změnil léta používaný systém značení vozů, aby se odpoutal od éry Rona Dennise. Nyní přichází další éra – bez Hondy.

„Vůz nebude vypadat stejně jako v loňském roce,“ prozradil Zak Brown pro Motorsport.com.

„Celá naše značka, viditelnost McLarenu, se dostane na vyšší úroveň. Bude to vzrušující.“

„Doufejme, že až dorazíme do Austrálie, největší změnu uvidí lidé na McLarenu a to na trati i mimo trať.“

Spekuluje se, že by se McLaren mohl vrátit ke zbarvení „papaya“. Brown potvrdil, že odkaz na historii ve zbarvení bude, ale současně se také čeká na sponzory. 

Dodávání motorů McLarenu vytváří podle Prosta na Renault pozitivní tlak

Dodávání motorů McLarenu vytváří podle Prosta na Renault pozitivní tlak

McLaren v současné době nemá žádné větší sponzory. Zak Brown prozradil, že tým hledá spíše hlavního než titulárního sponzora. 

„Potřebujeme hlavního partnera a ne titulárního partnera. Já vím, že je to slovíčkaření, ale je to o ochranně jména McLaren.“ 

Brown se tedy nechce dostat do situace, kdy bude před jménem týmu nějaké další – jako je tomu třeba v případě Alfa Romeo Sauber. „Nemyslím, že to má pro partnera velkou hodnotu, když je jméno součástí týmu, ale myslím, že to trochu snižuje hodnotu jména týmu, když je to dohromady.“

Podle Browna McLaren zatím podepsal se třemi sponzory.. 

Foto: Getty Images / Clive Rose

Další článek: Ocon je stejně dobrý jako Verstappen, skončí asi v Mercedesu, říká Szafnauer

9:23 | Video Red Bull jako reklama pro ČR a SR. Video vidělo jen na YT Red Bullu zatím 515 tisíc lidí. Masivně je propagováno také na socnetech. Namátkou: FB (10,2 milionu fanoušků), Instagram týmu (5,9 milionů), Instagram značky (14,3 milionu).
9:14 | Formule 3: Jezdec týmu Campos László Tóth měl pozitivní test na koronavirus. Zůstává v izolaci a nezúčastní se víkendu ve Francii.
19:06 | V klipu od Red Bullu se objeví i skladba Vltava od Bedřicha Smetany. Není to poprvé v souvislosti s F1. V roce 2017 ji formule 1 použila v oficiální upoutávce na sezónu. Pamatujete? odkaz
15. června | Red Bull za chvíli uveřejní video, které natáčel v Česku a na Slovensku. Sledujte premiéru živě na Youtube: odkaz

GP Francie 2021

Pátek 18. června 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 19. června 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 20. června 2021
Závod 15.00