Změny v softwaru motorů nás nijak neovlivní, potvrdil McLaren

McLaren v každém případě počítal s tím, že nebude možné zvyšovat foukání výfukových plynů, když jezdec nepřidává plyn, takže poslední zákrok FIA v této oblasti mu starosti nedělá.
Změny v softwaru motorů nás nijak neovlivní, potvrdil McLaren

Inženýři Mercedesu objevili před několika týdny mezeru v pravidlech, která teoreticky umožňovala částečný návrat k praktikám z minulého roku v oblasti foukání výfukových plynů ve chvílích, kdy není sešlápnutý plynový pedál. Německý tým na to upozornil FIA a ta zareagovala úpravou softwaru pro řídící jednotky vozů.

Zmíněnou mezeru v pravidlech podle všeho nikdo nevyužíval a McLaren říká, že se na to ani nechystal. "Pro nás to není žádná velká změna," řekl výkonný ředitel týmu Jonathan Neale. "Alespoň nám u McLarenu to nemění naše plány ani náš program pro Austrálii. V každém případě jsme si mysleli, že to takhle bude, takže Charlie (Whiting - technický delegát FIA) to v podstatě jen potvrdil."

Mezinárodní automobilové federaci se tak zřejmě podaří zkrotit divoký vývoj v oblasti využívání výfukových plynů pro aerodynamické účely. V dosavadních testech zatím nikdo nenasadil žádné řešení výfuků, které by se jí nelíbilo.

Další článek: Letošní sezóna bude vyrovnanější, tipují šéfové týmů

19. listopadu | Alfa Romeo nasadí do testů po sezóně Illota. Ferrari Fuoca a Shwartzmana.
18. listopadu | Roman Staněk je aktivní na Instagramu (odkaz) a nově také na Youtube: odkaz
17. listopadu | Williams nasadí do testu po Abú Dhabí Nissanyho a Aitkena. Nissany se také zúčastní prvního tréninku na GP Abú Dhabí.

GP Bahrajnu 2020

Pátek 27. listopadu 2020
1. trénink 12.00–13.30
2. trénink 16.00–17.30
Sobota 28. listopadu 2020
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 29. listopadu 2020
Závod 15.10