Změny v pravidlech o pneumatikách jsou určeny slabším týmům

Zrušení omezení pro použití pneumatik ve volných trénincích má pomoci především týmům, které brzy vypadnou z kvalifikace.
Změny v pravidlech o pneumatikách jsou určeny slabším týmům

Ve změnách Sportovních pravidel, které dnes schválila Světová rada motorsportu FIA, se objevilo zrušení omezení, které jezdcům umožňovalo použít za celý pátek ve volných trénincích jen tři sady pneumatik. V příštím roce budou moci použít všechny, které dostanou na závodní víkend.

"Jak asi víte, některé týmy skončí v kvalifikaci po první části, takže jim často na konci závodu zbývají dvě nebo tři sady nepoužitých pneumatik," vysvětloval sportovní šéf Pirelli Paul Hembery pro oficiální stránky formule 1. "Proto pro ně má smysl nasadit v pátek více pneumatik. Je to jediná změna pro příští rok."

Slabší týmy tak budou moci v pátek víc testovat a ladit nastavení, i když samozřejmě musí mít na paměti, že žádný jezdec stále nesmí použít více než osm motorů za sezónu, což přirozeně působí jako omezení počtu možných kilometrů.

Další článek: Za GP USA 2012 jsme dnes zaplatili, hlásí Austin

11:46 | A testuje i Ferrari ve Fioranu... se starším vozem a normálními pneumatikami. Za volantem Sainz. V poslední době Ferrari testuje poměrně hodně. Oficiálně to vysvětleno nebylo (nebo o tom nevíme), ale může to souviset se spouštěním a potřebným laděním nového simulátoru.
11:19 | Dnes také pokračují testy 18palcových pneumatik v Imole. Za volantem mercedesu je Valtteri Bottas.
9:24 | V Barceloně začaly testy F3
20. dubna | Hamilton dokončil testy 18palcových pneumatik. Odjel 130 kol. Zítra testy v Imole pokračují.

GP Emilia Romagna 2021

Pátek 16. dubna 2021
1. trénink Bottas (1:16.564)
2. trénink Bottas (1:15:551)
Sobota 17. dubna 2021
3. trénink Verstappen (1:14.958)
Kvalifikace Hamilton (1:14.411)
Neděle 18. dubna 2021
Závod Verstappen