Změny v McLarenu finišují

V McLarenu probíhají od letošního roku velké změny, které mají tým vrátit zpět na vrchol. Příští rok přijde se svými motory Honda a je docela možné, že když ne v příštím tak v dalším roce dorazí i nová jezdecká posila. To vše je ještě daleko, změny uvnitř týmu ale podle Erica Boulliera finišují.
Změny v McLarenu finišují

Podle Boulliera se v McLarenu zaměřili zejména to, na co se zaměřuje nyní i Mattiacci u Ferrari – aby jednotliví lidé a týmy společně lépe komunikovali a spolupracovali.

„Jsou to ti sami lidé, kteří vyhráli mnoho, mnoho závodů a mistrovství světa,“ řekl Boullier pro Autosport.

„Je to o tom, proč nedokáží pracovat společně a dosahovat stanovené cíle. Je to především o kultuře a návratu správného vedení, správného managementu a nastavení správných procesů. Bude to nějakou dobu trvat, může to zasáhnout některá ega, ale v týmu dojde ke změnám, protože musíme zavřít knihu a začít znovu. Chceme být úspěšní jako dříve. McLaren má velmi úspěšné dědictví, takže nebudeme začínat od nuly.“

Velká část změn už podle Boulliera proběhla. „Myslím, že už jsme daleko. Není to zcela hotové, ale brzy bude.“

Podle Boulliera bude ale návrat na vrchol obtížný. „Je to vždy těžké zastavit sestupnou spirálu, ale zdá se, že se nám to povedlo. Víme, že to chvíli potrvá, než se vrátíme na vrchol. Musíme být realisté, ale teď to alespoň vypadá, že se vracíme nahoru. Myslím, že do konce roku bude 95 procent hotovo a základy pro McLaren pro příštích 10 let budou na svém místě.“

McLaren: Letošní vůz je pro nás pojízdná laboratoř

McLaren: Letošní vůz je pro nás pojízdná laboratoř

McLaren se už dříve nechal slyšet, že nehodlá ukončit vývoj letošního vozu. Po letní přestávce prý nasadí velký upgrade.

Týmu dnes patří v šampionátu šesté místo. Dohnat pátou Force Indii nebude těžké, McLaren ztrácí jen bod, ale Williams už bude tvrdší oříšek. 

Diskuze (2) Další článek: De Silvestrová: Nastal správný čas na vstup do F1
13. července | Renault chystá pro Německo vylepšené přední křídlo.
11. července | Red Bull, Haas a Williams odjeli během druhého dne testů pro Pirelli v Silverstonu 257 kol.
11. července | Pro Pirelli dnes v Silverstonu testují stejně jako včera Grosjean, Kubica a Buemiho vystřídal Verstappen.
10. července | Toro Rosso stále vyšetřuje selhání zavěšení na voze B. Hartleyho v posledním tréninku.

GP Německa 2018

Pátek 20. července 2018
1. trénink 11.00–12.30
2. trénink 15.00–16.30
Sobota 21. července 2018
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 22. července 2018
Závod 15.10