Změny v DRS zónách získávají konkrétní podobu

Mezinárodní automobilová federace připravuje úpravy úseků pro použití zadního pohyblivého křídla v závodech, aby se tento systém přiblížil svými efekty co nejblíže stanoveným cílům.
Změny v DRS zónách získávají konkrétní podobu

DRS bylo do formule 1 zavedeno loni, aby jezdcům pomáhalo při soubojích v závodech. Aktivace DRS a navýšení maximální rychlosti vozu má jezdcům s předjížděním pomáhat, ale neusnadňovat ho až příliš.

Po prvním roce používání DRS se týmy shodly, že byla tato novinka úspěšná, a proto nevznikl důvod ji zásadně měnit. FIA má v plánu jen upravit zóny DRS na některých okruzích, aby korigovala nedostatky, které se loni objevily, psali jsme zde.

Autosport oznámil, že se rýsují první konkrétní změny. Úprav by se měl dočkat hned první závod v melbournském Albert Parku. Tam už loni mohli jezdci používat zadní křídlo na celé cílové rovince, přesto jim pomáhalo jen málo, takže dalším krokem je přidání druhé zóny DRS hned za první šikanu. Další změny v počtu úseků pro zadní křídlo by měly přijít v Kanadě a Valencii, kde FIA plánuje naopak odstranit druhé úseky a nechat jen ty první.

Ostatní změny by se pak měly týkat jen velikostí jednotlivých úseků, přičemž základním pravidlem pochopitelně je, že kde se předjíždělo těžko, se zóna DRS prodlouží, a naopak, k jejímu zkrácení dojde tam, kde to měli jezdci příliš snadné. Například ve Valencii by se měl zbylý první úsek pro DRS prodloužit.

Další článek: Proč si týmy nepatentují své důležité technické inovace

19:06 | Těšíte se sprintové závody? #f1
9. dubna | Včera usedli za volant SF71 junioři Ferrari (Armstrong, Švarcman), dnes jezdí ve Fioranu Charles Leclerc. Důvod tohoto testu není úplně jasný. Ferrari ale teď dokončuje nový simulátor, takže možná sbírá data pro jeho nastavení...
9. dubna | Jacques Villeneuve dnes slaví 50. narozeniny.
8. dubna | Ve Fioranu se dnes testovalo. Za volant SF71 usedli Armstrong a Švarcman.

GP Emilia Romagna 2021

Pátek 16. dubna 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 17. dubna 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 18. dubna 2021
Závod 15.00