Změny u Astonu Martin: Andy Palmer končí, nahradí ho Tobias Moers z Mercedesu

Ve vedení Astonu Martin došlo k zásadním změnám. Automobilka v příštím roce vstoupí do F1 skrz Racing Point.
Změny u Astonu Martin: Andy Palmer končí, nahradí ho Tobias Moers z Mercedesu

Tobias Moers byl jmenován novým generálním ředitelem společnosti Aston Martin. Do funkce nastoupí v srpnu a nahradí Andyho Palmera. 

Moers je od roku 2013 předsedou a generálním ředitelem Mercedes-AMG a více než 25 let strávil v mateřské společnosti Daimler, která drží pětiprocentní podíl v Astonu Martin.

Drobný podíl v Astonu má také Toto Wolff a především pak Lawrence Stoll, který je předsedou představenstva. Aston Martin na tom není dlouhodobě dobře a současná situace mu určitě nepomůže. Přesto chce v příštím roce vstoupit do formule 1 – Racing Point, který vlastní také Stroll, se přejmenuje na Aston Martin.

Do roku 2023 by Aston Martin chtěl ve F1 začít vyhrávat, říká Szafnauer

Do roku 2023 by Aston Martin chtěl ve F1 začít vyhrávat, říká Szafnauer

„Jsem potěšen, že mohu přivítat Tobiase v Astonu Martin,“ řekl Stroll. „Je to mimořádně talentovaný automobilový profesionál a prokazatelný obchodní lídr se silnými zkušenostmi získanými během během dlouhých let v Daimleru AG, se kterým máme dlouhodobé a úspěšné technické a obchodní partnerství.“

S Astonem jsou občas spojována další jména. Spekulovalo se, že by to týmu mohl přijít Toto Wolff, ale ten to odmítá.

Nově se spekuluje o příchodu Sebastiana Vettela, ale to už odmítl přímo šéf Racing Pointu. Sergio Pérez má platnou smlouvu a Lance Strolla, který je synem majitele, se tým asi zbavovat nebude.

Szafnauer nevěří, že bude mít Wolff u týmu Aston Martin nějakou roli

Szafnauer nevěří, že bude mít Wolff u týmu Aston Martin nějakou roli

Foto: Daimler

Další článek: Britská vláda by mohla grand prix udělit výjimku. Do jednání se měl vložit premiér

15:31 | Nürburgring prodal první várku lístků (5 tisíc kusů) za 2 hodiny. Bylo by to možná i rychleji, ale pod náporem zájemců padaly servery. Další lístky budou k dispozici v pátek.
9:00 | Lewis Hamilton může tento víkend vyrovnat Schumacherův rekord v počtu vítězství. I proto bude Netflix natáčet tento týden právě u Mercedesu.
21. září | Fernando Alonso navštívil továrnu Renaultu.
21. září | Velká cena Eifelu nebude bez fanoušků. Na Nürburgringu počítají s prodejem 20 tisíc vstupenek. Prodej začne zítra.

GP Ruska 2020

Pátek 25. září 2020
1. trénink 10.00–11.30
2. trénink 14.00–15.30
Sobota 26. září 2020
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 27. září 2020
Závod 13.10