Změny pravidel ohledně motorů dnes schváleny nebyly

Posledních pár desítek hodin mají týmy na to, aby se dohodly na změnách v oblasti pohonných jednotek. Na schůzce v Londýně k dohodě nedošlo.
Změny pravidel ohledně motorů dnes schváleny nebyly

V Londýně dnes proběhla schůzka šéfů týmů, Ecclestona a Todta. Na stole bylo více témat – nová aerodynamická pravidla, testy nových pneumatik ale také možná nejproblematičtější záležitost v podobě změn pravidel okolo pohonných jednotek.

Zadání bylo jasné: lepší zvuk, dostupnost pro všechny, menší rozdíly a hlavně nižší ceny pro zákazníky.

Autosport a Motorsport.com informují, že k dohodě nedošlo. Strategická skupina sice dopoledne nějaká řešení našla, ale Komise F1 k dohodě nedospěla. Podle Motorsport.com byl problém v tom, že na jednání nedorazili někteří zástupci – Komisi F1 tvoří zástupci týmů, FIA, FOM, některých sponzorů a promotérů. Právě posledně jmenovaní chyběli.

Předpokládá se, že jedním z řešení bude snížení počtu pohonných jednotek, které může jezdec beztrestně použít během sezóny, na tři a to nejspíše od roku 2018.

Týmy se musí dohodnout do konce dubna, takže jim zbývá už jen několik dní. Hlasování může proběhnout i elektronicky.

V případě, že se týmy nedohodnou, může se na stůl vrátit téma alternativního motoru. 

Pokud jde o změny aerodynamických pravidel, tam se týmy na změně svých předešlých rozhodnutí nedohodly, takže vše směřuje k radikálním změnám v příštím roce.

Foto: Getty Images / Dan Istitene

Další článek: Bývalý šéf Manoru Booth bude pracovat pro Toro Rosso

22:04 | Tak Norrisův druhý trénink neukončilo předčasně poškození podlahy (i když to měl také), ale problém s pohonnou jednotkou.
17:28 | Klíčové výsledky kvalifikace F2: Cunoda: 1. Mazepin: 2. Shwartzman: 4. Ilott: 9. Schumacher: 18.
17:25 | Schumacher a Nissany kolidovali v kvalifikaci formule 2.
16:58 | Podle Seidla se Sainz testu s Ferrari po Abú Dhabí nemůže zúčastnit. Test je určen pro mladé jezdce. Nakonec sice nastoupí Alonso a zřejmě Buemi a Kubica, ale i tak nebude umožněn start jezdcům, kteří letos závodili.

GP Sachíru

Pátek 4. prosince 2020
1. trénink Russell (54.546)
2. trénink Russell (54.713)
Sobota 5. prosince 2020
3. trénink 15.00–16.00
Kvalifikace 18.00–19.00
Neděle 6. prosince 2020
Závod 18.10