Změny pravidel jsou dobré, promíchá to pořadím, věští Sutil

Podle pilota Sauberu bude nadcházející ročník významně odlišný od těch, které jsme vídali doposud. Díky novým regulím by i menší stáje mohly mít z kraje sezony šanci si výsledkově polepšit.
Změny pravidel jsou dobré, promíchá to pořadím, věští Sutil

Adrian Sutil je jedním z těch pilotů, kterým se častější změny pravidel zamlouvají. Dle jeho názoru se tak formule 1 nestane stereotypní.

“Sezona 2014 bude odlišnou od těch, na které jsme zvyklí – nové motory, velmi odlišné pneumatiky, a vůz se bude celkově velmi odlišně řídit,“ říká Sutil ve videorozhovoru uveřejněném na oficiálních stránkách Sauberu. “Je to nová éra ve formuli 1. Pro nás jezdce je zajímavé mít něco nového, mít změny ve sportu, takže se nikdy nestane nudným.“

A vzhledem k jejich rozsahu Němec soudí, že bychom se na začátku nového ročníku mohli dočkat velkých překvapení: “V prvních závodech se naskýtá šance to udělat správně nebo to třeba taky podělat. Vidím tu velké šance pro menší týmy, které by tak v úvodních závodech mohly dosáhnout výjimečných výsledků. Možná je (v případě Sauberu) pódium na dosah, nikdy nevíte.“

“V tuhle chvíli máme vepředu obvyklé týmy a ty ostatní vzadu, takže je to všechno celkem dobře roztříděné. Myslím si, že změna pravidel je dobrá pro opětovné promíchání pole. (Vepředu) bude směsice týmů, přičemž u některých z nich byste to pravděpodobně nečekali. Těším se na to. Bude to velmi napínavé,“ dodal.          

Další článek: Montezemolo: Simulátory jsou jen srandičky a divákům nic nepřinášejí