Změnu pravidel Komise F1 smetla (prozatím) ze stolu

Strategická skupina, kterou tvoří jen část týmů, se nedokázala na některých bodech dohodnout. Bylo proto jasné, že na jednání Komise F1, kterou tvoří ještě více subjektů, to nebude moc snadné.
Změnu pravidel Komise F1 smetla (prozatím) ze stolu

V Ženevě dnes zasedla Komise formule 1, jako prostřední člen procesu schvalování změn pravidel. Podklady dostala komise od Strategické skupiny, a pokud by se dohodla, musela by změny už spíše formálně schválit Světová rada motorsportu.

Formule 1 přitom funguje tak, že pokud se týmy nedohodnou na změnách pravidel do určitého data, pak po tomto datu sice pravidla změnit lze, ale vyžaduje to už jednomyslný souhlas. Toto datum bylo letos posunuto už na 1. března.

Na stole byly fakticky tři body: širší vozy (zvětšení o 20 cm na 200 cm), širší zadní pneumatiky a motory s výkonem 1000 koní (dnes mají zhruba 850 koní).

Na změnách by se shoda snad ještě najít dala, horší to ale bylo s termínem jejich nasazení. Existují dva nesmiřitelné tábory: někteří chtěli změny už od příštího roku, jiní až od roku 2017. Argumentuje se zejména náklady.

Bitvu nakonec podle Autosportu vyhrál druhý tábor. Převládl názor, že by změny měly přijít až v roce 2017. Do té doby by se měly podrobněji rozpracovat.

Foto: Pirelli

Další článek: Úspory možné jsou, zjistil audit