Změní se formát závodního víkendu?

V pátek má na schůzce technických šéfů pokračovat diskuse o pravidlech pro rok 2017 a to včetně nějaké formy uzavřeného či spíše lépe chráněného kokpitu. Na stole je ale prý také změna formátu závodního víkendu.
Změní se formát závodního víkendu?

Není to novinka. O změně formátu závodního víkendu se už debatuje delší čas. Objevily se různé více či méně realistické návrhy – od závodu třetích jezdců, ze kterého by ti nejlepší závodili v neděli až po závod jezdců v autech GT. 

Pode F1i.com je téma opět na stole a jeden z návrhů počítá s posunutím kvalifikace na dřívější dobu s tím, že po kvalifikaci by následoval krátký sprint.

Lze odhadnout, že během sprintu by se (povinně) nestavělo v boxech. Jezdci by mohli za umístění dostávat další body a / nebo by výsledky sprintu rozhodly o postavení na startu hlavního závodu.

Otázkou ovšem je, zda by případné body v sobotu ještě více neprohloubily dominanci jednoho týmu.

Dva závody za víkend mají třeba v GP2 a GP3 a k podobnému formátu se vrátilo také DTM.

Poslední velkou změnou formátu závodního víkendu bylo před deseti lety zavedení současné podoby kvalifikace se třemi částmi.

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Další článek: Williamsová chce být letos před Red Bullem

10:15 | Mick Schumacher vyhrál závod F2 a upevnil vedení v šampionátu. Druhý Cunoda. Schumacherův nejbližší pronásledovatel C. Ilott skončil třetí, na Schumachera tak má ztrátu 18 bodů. Další pronásledovatelé v šampionátu: Ch. Lundgaard nedokončil, R. Shwartzman nebodoval.
15:04 | Lamborghini oficiálně potvrdilo, že Stefano Domenicali odchází z pozice šéfa automobilky, aby od ledna 2021 převzal novou prestižní funkci. Očekává se, že nahradí Careye v čele F1.
25. září | Kvalifikace F2: Cunoda, Daruvala, Schumacher... Schumacherův nejbližší soupeř v šampionátu Ilott odstartuje hned za ním ze čtvrtého místa.
24. září | Lewis Hamilton očekává, že FIA v reakci na jeho kontroverzní tričko z GP Toskánska zavede nová pravidla, ve kterých vyjasní, co je a co není možné.

GP Ruska 2020

Pátek 25. září 2020
1. trénink Bottas (1:34.923)
2. trénink Bottas (1:33.519)
Sobota 26. září 2020
3. trénink Hamilton (1:33.279)
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 27. září 2020
Závod 13.10