Změní se formát závodního víkendu?

V pátek má na schůzce technických šéfů pokračovat diskuse o pravidlech pro rok 2017 a to včetně nějaké formy uzavřeného či spíše lépe chráněného kokpitu. Na stole je ale prý také změna formátu závodního víkendu.
Změní se formát závodního víkendu?

Není to novinka. O změně formátu závodního víkendu se už debatuje delší čas. Objevily se různé více či méně realistické návrhy – od závodu třetích jezdců, ze kterého by ti nejlepší závodili v neděli až po závod jezdců v autech GT. 

Pode F1i.com je téma opět na stole a jeden z návrhů počítá s posunutím kvalifikace na dřívější dobu s tím, že po kvalifikaci by následoval krátký sprint.

Lze odhadnout, že během sprintu by se (povinně) nestavělo v boxech. Jezdci by mohli za umístění dostávat další body a / nebo by výsledky sprintu rozhodly o postavení na startu hlavního závodu.

Otázkou ovšem je, zda by případné body v sobotu ještě více neprohloubily dominanci jednoho týmu.

Dva závody za víkend mají třeba v GP2 a GP3 a k podobnému formátu se vrátilo také DTM.

Poslední velkou změnou formátu závodního víkendu bylo před deseti lety zavedení současné podoby kvalifikace se třemi částmi.

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Další článek: Williamsová chce být letos před Red Bullem

10:36 | Podle Auto Hebdo u Renaultu končí šéf motorářů Rémi Taffin. U týmu pracuje 22 let.
18:53 | Dan Ticktum už není vývojovým jezdcem Williamsu. Tým s ním ukončil spolupráci.
15:45 | Ferrari oznámilo, že prohlídka vozu Charlese Leclera, do kterého narazil Lance Stroll, ukázala, že jeho motor je natolik vážně poškozen, že ho nebude možné opravit. Leclerca tak čekají penalizace.
3. srpna | Mladíci testují. Theo Pourchaire se ve středu sveze s vozem Alfy Romeo z roku 2018 v Maďarsku. Na trati nebude sám, probíhají tam testy 18palcových pneumatik. Oscar Piastri jezdí v Monze s vozem Renaultu ze stejného roku.