Změna pneumatik vyhnala Mercedes do opačného extrému

Sportovní šéf Mercedesu Toto Wolff vysvětlil, že letní změna pneumatik Pirelli jeho týmu moc nepomohla, protože se v tu dobu projevila opatření zacílená na původní verzi obutí.
Změna pneumatik vyhnala Mercedes do opačného extrému

V úvodu letošní sezóny měl Mercedes problémy s přehříváním pneumatik a v několika závodech se hodně propadl kvůli degradaci.

"Když se ohlédnu zpět, je tu vždy tendence věci moc zjednodušovat," řekl Wolff pro Autosport. "V první polovině sezóny jsme si prožili několik těžkých chvil, měli jsme velmi, velmi obtížný závod v Bahrajnu, měli jsme těžký závod v Barceloně, měli jsme strašný závod na Nürburgringu, kde jsme se propadli, ale pak jsme byli velmi dobří, takže to nebyla jednoznačně dobrá polovina roku."

Kvůli problémům ze Silverstonu Pirelli nasadilo v Maďarsku upravené pneumatiky, které Mercedesu také nesedly, protože svůj vůz přizpůsobil těm původním.

"Po letní přestávce nám to při nasazení nových pneumatik nevyšlo. Auto, které bylo velmi agresivní na zadní pneumatiky, jsme vyvíjeli správným směrem, abychom zvládli zadní pneumatiky, takže když došlo k nasazení nových pneumatik, asi jsme to přehnali."

"Naše auto bylo pak téměř jako lotus, bylo moc šetrné k pneumatikám, skoro se nám nedařilo je 'zapnout', nedařilo se nám je zahřívat správným způsobem. V tu chvíli se rozhodnete pro jiný směr ve vývoji a občas musíte jít zpět. Je to těžký proces a v tom se musíme zlepšit."

Na druhé straně Red Bull zvládl změnu pneumatik velmi dobře. "Prostě udělali inteligentní rozhodnutí," chválil soupeře Wolff. "Přišly pneumatiky, se kterými vyhráli loňský šampionát, ty pneumatiky znali dobře a vydali se dobrou cestou, rozhodli se správně. Když je tým tak komplexní jako Red Bull, prostě to jede."

Další článek: Kubica: Massův problém není strach, ale kanibal Alonso

15. května | Romain Grosjean získal v IndyCar své první pole position.
11. května | Podle posledních spekulací bude GP Turecka zrušena bez náhrady. Počet závodů by klesl z 23 na 22.
11. května | Júki Cunoda dnes slaví 21. narozeniny.
11. května | Za účasti tří týmů pokračují testy 18palcových pneumatik. Tentokrát v Barceloně. Red Bull nasadí Albona, Alfa Romeo Kubicu a Alpine by mělo nasadit Kvjata (od letošního roku rezervní jezdec týmu).

GP Monaka 2021

Čtvrtek 20. května 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 22. května 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 23. května 2021
Závod 15.00