Zmatení nebudeme, Pirelli a FOM pracují na nové grafice

Od letošního roku máme nová pravidla okolo pneumatik. Týmy si budou moci samy vybrat deset sad ze tří alokovaných směsí. Pirelli a FOM nyní pracují na grafice, aby nebyl divák zmaten.
Zmatení nebudeme, Pirelli a FOM pracují na nové grafice

Občas se objevuje kritika, že současná formule 1 je pro běžného diváka nepochopitelná. Letošní pneumatiková pravidla k přehlednosti určitě nepřispějí. V jednu chvíli mohou být na trati jezdci na třech rozdílných směsích pneumatik.

„Pracujeme společně s FOM na tom, abychom poskytli informace v průběhu přímých přenosů a aby každý divák dokázal pochopit, co se děje,“ řekl Mario Isola z Pirelli pro Motorsport.com.

Tři sady a (skoro) volný výběr týmů, Pirelli zveřejnilo podrobnosti

Tři sady a (skoro) volný výběr týmů, Pirelli zveřejnilo podrobnosti

„Myslím, že to bude užitečné i pro média, aby přesně věděla, jaká je situace a strategie. S novými pravidly máme nejen tři směsi (pro daný závod), ale také možnost si vybrat 10 sad, takže doufám, že uvidíme různé strategie a zajímavé závody.“

„K tomu budete potřebovat informace, musíte vědět, jaké pneumatiky má k dispozici v garáži každý jezdec. Pracujeme s FOM na tom, abychom tyto informace poskytli.“ 

Foto: Pirelli 

Další článek: Nová smlouva s Monzou by měla být podepsána do konce února

11:46 | A testuje i Ferrari ve Fioranu... se starším vozem a normálními pneumatikami. Za volantem Sainz. V poslední době Ferrari testuje poměrně hodně. Oficiálně to vysvětleno nebylo (nebo o tom nevíme), ale může to souviset se spouštěním a potřebným laděním nového simulátoru.
11:19 | Dnes také pokračují testy 18palcových pneumatik v Imole. Za volantem mercedesu je Valtteri Bottas.
9:24 | V Barceloně začaly testy F3
20. dubna | Hamilton dokončil testy 18palcových pneumatik. Odjel 130 kol. Zítra testy v Imole pokračují.

GP Emilia Romagna 2021

Pátek 16. dubna 2021
1. trénink Bottas (1:16.564)
2. trénink Bottas (1:15:551)
Sobota 17. dubna 2021
3. trénink Verstappen (1:14.958)
Kvalifikace Hamilton (1:14.411)
Neděle 18. dubna 2021
Závod Verstappen