Zmatení nebudeme, Pirelli a FOM pracují na nové grafice

Od letošního roku máme nová pravidla okolo pneumatik. Týmy si budou moci samy vybrat deset sad ze tří alokovaných směsí. Pirelli a FOM nyní pracují na grafice, aby nebyl divák zmaten.
Zmatení nebudeme, Pirelli a FOM pracují na nové grafice

Občas se objevuje kritika, že současná formule 1 je pro běžného diváka nepochopitelná. Letošní pneumatiková pravidla k přehlednosti určitě nepřispějí. V jednu chvíli mohou být na trati jezdci na třech rozdílných směsích pneumatik.

„Pracujeme společně s FOM na tom, abychom poskytli informace v průběhu přímých přenosů a aby každý divák dokázal pochopit, co se děje,“ řekl Mario Isola z Pirelli pro Motorsport.com.

Tři sady a (skoro) volný výběr týmů, Pirelli zveřejnilo podrobnosti

Tři sady a (skoro) volný výběr týmů, Pirelli zveřejnilo podrobnosti

„Myslím, že to bude užitečné i pro média, aby přesně věděla, jaká je situace a strategie. S novými pravidly máme nejen tři směsi (pro daný závod), ale také možnost si vybrat 10 sad, takže doufám, že uvidíme různé strategie a zajímavé závody.“

„K tomu budete potřebovat informace, musíte vědět, jaké pneumatiky má k dispozici v garáži každý jezdec. Pracujeme s FOM na tom, abychom tyto informace poskytli.“ 

Foto: Pirelli 

Další článek: Nová smlouva s Monzou by měla být podepsána do konce února

4. srpna | Podle Auto Hebdo u Renaultu končí šéf motorářů Rémi Taffin. U týmu pracuje 22 let.
3. srpna | Dan Ticktum už není vývojovým jezdcem Williamsu. Tým s ním ukončil spolupráci.
3. srpna | Ferrari oznámilo, že prohlídka vozu Charlese Leclera, do kterého narazil Lance Stroll, ukázala, že jeho motor je natolik vážně poškozen, že ho nebude možné opravit. Leclerca tak čekají penalizace.
3. srpna | Mladíci testují. Theo Pourchaire se ve středu sveze s vozem Alfy Romeo z roku 2018 v Maďarsku. Na trati nebude sám, probíhají tam testy 18palcových pneumatik. Oscar Piastri jezdí v Monze s vozem Renaultu ze stejného roku.