Zmatení nebudeme, Pirelli a FOM pracují na nové grafice

Od letošního roku máme nová pravidla okolo pneumatik. Týmy si budou moci samy vybrat deset sad ze tří alokovaných směsí. Pirelli a FOM nyní pracují na grafice, aby nebyl divák zmaten.
Zmatení nebudeme, Pirelli a FOM pracují na nové grafice

Občas se objevuje kritika, že současná formule 1 je pro běžného diváka nepochopitelná. Letošní pneumatiková pravidla k přehlednosti určitě nepřispějí. V jednu chvíli mohou být na trati jezdci na třech rozdílných směsích pneumatik.

„Pracujeme společně s FOM na tom, abychom poskytli informace v průběhu přímých přenosů a aby každý divák dokázal pochopit, co se děje,“ řekl Mario Isola z Pirelli pro Motorsport.com.

Tři sady a (skoro) volný výběr týmů, Pirelli zveřejnilo podrobnosti

Tři sady a (skoro) volný výběr týmů, Pirelli zveřejnilo podrobnosti

„Myslím, že to bude užitečné i pro média, aby přesně věděla, jaká je situace a strategie. S novými pravidly máme nejen tři směsi (pro daný závod), ale také možnost si vybrat 10 sad, takže doufám, že uvidíme různé strategie a zajímavé závody.“

„K tomu budete potřebovat informace, musíte vědět, jaké pneumatiky má k dispozici v garáži každý jezdec. Pracujeme s FOM na tom, abychom tyto informace poskytli.“ 

Foto: Pirelli 

Diskuze (6) Další článek: Nová smlouva s Monzou by měla být podepsána do konce února
15:15 | Podle Mercedesu Hamilton kvůli poškození předního křídla po kontaktech s Oconem a Verstappenem přišel o 0,4 s na kolo. Hamilton po těchto kontaktech zajel ve 47. z 50 kol nejrychlejší kolo závodu.
9:38 | Update o Fittipaldim po včerejší nehodě ve F2. Jeho bratr Pietro Fittipaldi uvedl: Má zlomeninu na pravé patě, ale naštěstí jsou věci mnohem lepší, než jsme všichni očekávali. Děkuji FIA, týmu a veškerému lékařskému personálu zde v Saúdské Arábii.
5. prosince | Théo Pourchaire uveřejnil na twitteru, že je celkově v pořádku, ale neví, zda za týden pojede. Enzo Fittipaldi je podle něj zraněný.

GP Abú Dhabí 2021

Pátek 10. prosince 2021
1. trénink 10.30–11.30
2. trénink 14.00–15.00
Sobota 11. prosince 2021
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 12. prosince 2021
Závod 14.00