Zmatení nebudeme, Pirelli a FOM pracují na nové grafice

Od letošního roku máme nová pravidla okolo pneumatik. Týmy si budou moci samy vybrat deset sad ze tří alokovaných směsí. Pirelli a FOM nyní pracují na grafice, aby nebyl divák zmaten.
Zmatení nebudeme, Pirelli a FOM pracují na nové grafice

Občas se objevuje kritika, že současná formule 1 je pro běžného diváka nepochopitelná. Letošní pneumatiková pravidla k přehlednosti určitě nepřispějí. V jednu chvíli mohou být na trati jezdci na třech rozdílných směsích pneumatik.

„Pracujeme společně s FOM na tom, abychom poskytli informace v průběhu přímých přenosů a aby každý divák dokázal pochopit, co se děje,“ řekl Mario Isola z Pirelli pro Motorsport.com.

Tři sady a (skoro) volný výběr týmů, Pirelli zveřejnilo podrobnosti

Tři sady a (skoro) volný výběr týmů, Pirelli zveřejnilo podrobnosti

„Myslím, že to bude užitečné i pro média, aby přesně věděla, jaká je situace a strategie. S novými pravidly máme nejen tři směsi (pro daný závod), ale také možnost si vybrat 10 sad, takže doufám, že uvidíme různé strategie a zajímavé závody.“

„K tomu budete potřebovat informace, musíte vědět, jaké pneumatiky má k dispozici v garáži každý jezdec. Pracujeme s FOM na tom, abychom tyto informace poskytli.“ 

Foto: Pirelli 

Další článek: Nová smlouva s Monzou by měla být podepsána do konce února

14:06 | Sebastian Vettel dává do aukce "duhovou" helmu, kterou měl v Turecku. Dražba začne na jeho webu po závodě. Má jít o jedinou Vettelovu helmu z doby u Ferrari, která se dostane do soukromých rukou.
10:01 | Před 45 lety zemřel společně s pěti dalšími členy svého týmu při letecké nehodě Graham Hill. Vraceli se z testu na okruhu Paula Ricarda. Hill byl prvním a je stále jediným držitelem trojité koruny.
17:30 | McLaren potvrdil, že Sainze vyřadil problém se zadními brzdami.
28. listopadu | Alex Albon po včerejší nehodě mění šasi.

GP Bahrajnu 2020

Pátek 27. listopadu 2020
1. trénink Hamilton (1:29.033)
2. trénink Hamilton (1:28.971)
Sobota 28. listopadu 2020
3. trénink Verstappen (1:28.355)
Kvalifikace Hamilton (1:27.264)
Neděle 29. listopadu 2020
Závod 15.10