Žlutá mi zatím sedí, pochvaluje si Sainz Jr. první kvalifikaci za Renault

Carlos Sainz Jr. se při svém prvním startu za Renault v kvalifikaci na Velkou cenu USA probojoval až mezi nejlepších deset jezdců, když porazil i svého nového týmového kolegu Nika Hülkenberga.
Žlutá mi zatím sedí, pochvaluje si Sainz Jr. první kvalifikaci za Renault

Sainz Jr. měl za Renault nastoupit až od příští sezóny, ovšem francouzská automobilka se po závodě v Japonsku rozloučila s Jolyonem Palmerem a Sainzovi Jr. se tak uvolnilo místo.

Španěl, který je členem programu Red Bullu, čekal, že mu zabere nějaký čas, než se sžije s renaultem, v kvalifikaci na svůj první závod v novém týmu však zazářil osmým místem.

Do svého prvního závodu za Renault však Sainz Jr. odstartuje ze sedmé pozice, když vydělá na penalizaci Maxe Verstappena, který byl odsunut na roštu za použití nadlimitního počtu komponent pohonné jednotky.

Při prvním Sainzově startu za Renault tak Hülkenberg letos poprvé poznal hořkost porážky od svého týmového kolegy v kvalifikaci, když Němec obsadil patnácté místo.

„Žlutá mi zatím sedí, ano! Mohu být spokojen s tím, jak to všechno jde,“ řekl Sainz Jr. „Myslím, že můžeme být velmi hrdí. Moje strana garáže mi s touto novou výzvou velice pomohla.“

„Dnes to nebylo jednoduché, vítr se zvedal, teplota trati se zvyšovala. Museli jsme zjistit, jak bude vůz reagovat v Q1 na tyto změny po výměně motoru před kvalifikací, kvůli čemuž to bylo trochu více narychlo. Reakce byla velmi dobrá, velmi dobré první dny ve žluté. Mohu být velmi hrdý.“

Sainz Jr. také již vidí jisté rozdíly mezi vozem toro rosso, za který až doposud v letošní sezóně závodil, a renaultem.

„Chce to jiný jezdecký styl, jinak reaguje na vítr, jiný brzdový pedál, jiný posilovač řízení. Všechno je jiné,“ dodal Španěl.

„Ve svém životě jsem se ale vždy rád přizpůsoboval novým vozům a vždy jsem si to užíval. K těmto výzvám přistupuji vždy velmi pozitivně. Zatím mi to pomáhá a kluci v garáži mi pomáhají se zabydlet. Pro nás všechny to byl velmi dobrý začátek.“

Foto: Getty Images / Clive Mason

Další článek: Vettelovi dodala druhá pozice na roštu pro závod optimismus

18:08 | Grosjeanova jízda v Mercedesu se komplikuje. Demonstrační jízda o tomto víkendu byla dříve zrušena kvůli posunu GP Francie a časové kolizi se závodem IndyCar. Nyní byl odložen "na později v létě" i test a to kvůli cestovním omezením v souvislosti s koronavirem.
12:45 | Za tým United Autosport, který spoluvlastní Zak Brown, pojede v Le Mans v LMP2 Manuel Maldonado.... není to shoda jmen, jde o bratrance Pastora Maldonada.
9:23 | Video Red Bull jako reklama pro ČR a SR. Video vidělo jen na YT Red Bullu zatím 515 tisíc lidí. Masivně je propagováno také na socnetech. Namátkou: FB (10,2 milionu fanoušků), Instagram týmu (5,9 milionů), Instagram značky (14,3 milionu).
9:14 | Formule 3: Jezdec týmu Campos László Tóth měl pozitivní test na koronavirus. Zůstává v izolaci a nezúčastní se víkendu ve Francii.

GP Francie 2021

Pátek 18. června 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 19. června 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 20. června 2021
Závod 15.00