Zlom u Albona? Horner věří, že může na zisku pódia stavět

Alexander Albon se v Mugellu dočkal. Získal své první pódium. U Red Bullu věří, že na to může stavět.
Foto: Activepictures / Jiří Křenek
Zlom u Albona? Horner věří, že může na zisku pódia stavět  | Foto: Activepictures / Jiří Křenek

O budoucnosti Alexe Albona se dlouho spekuluje. Red Bull ale stále opakuje, že se výměna s Gaslym nebo příchod někoho třetího nechystá. 

V Mugellu získal Albon své první stupně vítězů. Závod sice nedokončila řada soupeřů, ale Albon na dobrý výsledek zadělal už v kvalifikaci.

„Nevýhodou, pokud nějaká existuje, je, že je příliš hodný,“ řekl Horner pro Sky Sports. „Ale jakmile si nasadí helmu, vidíte, že je skutečný závodník.“

Albon se jako první thajský pilot dočkal stupňů vítězů ve F1

Albon se jako první thajský pilot dočkal stupňů vítězů ve F1

„Je rozdíl v tom si myslet, že to zvládnete a vědomím, že to dokážete. Tohle pódium mu dodá sebedůvěru a sebevědomí. Myslím, že na tom bude skutečně pěkně stavět.“

Horner dodal, že jednou z klíčových vlastností, které Red Bull v Albonovi identifikoval, je jeho přístup k technickým záležitostem, což mu umožnilo získat si „respekt“ svých inženýrů.

S Albonem nyní pracuje Simon Rennie, který dříve spolupracoval s Ricciardem. Jeho úkolem je, aby Albon získal maximum z nepředvídatelných vlastností RB16.

„Myslím, že jeho zpětná vazba je ve skutečnosti velmi dobrá. Má skutečně dobrý cit pro auto a myslím, že si tím získal respekt inženýrů. Můžeme se posunout ve vývoji a to mu jen pomůže.“

„Existuje určitá nestabilita zadní části, kterou máme a která ovlivňuje jeho a ovlivňovala i Pierra v loňském roce, ale na Maxe vliv nemá. Myslím, že se mu teď začne dařit.“

Další článek: Alonso by se mohl zúčastnit testů mladých jezdců

18:53 | Dan Ticktum už není vývojovým jezdcem Williamsu. Tým s ním ukončil spolupráci.
15:45 | Ferrari oznámilo, že prohlídka vozu Charlese Leclera, do kterého narazil Lance Stroll, ukázala, že jeho motor je natolik vážně poškozen, že ho nebude možné opravit. Leclerca tak čekají penalizace.
10:55 | Mladíci testují. Theo Pourchaire se ve středu sveze s vozem Alfy Romeo z roku 2018 v Maďarsku. Na trati nebude sám, probíhají tam testy 18palcových pneumatik. Oscar Piastri jezdí v Monze s vozem Renaultu ze stejného roku.
2. srpna | V úterý a ve středu pokračují testy 18palcových pneumatik. Jezdit budou Mercedes, Ferrari a McLaren. Mercedes nasadí do testu Russella... že by příprava na rok 2022?