Zlepšili jsme se. V Monaku využijeme každé příležitosti, říká Williams

Williams je zatím bez bodu a v Monaku se to nejspíše nezmění. V Grove přesto věří, že se zlepšili. V ulicích knížectví chtějí využít dvě věci, které jim jdou – spolehlivost a zastávky v boxech.
Zlepšili jsme se. V Monaku využijeme každé příležitosti, říká Williams

„V návaznosti na závod a test v Barceloně věříme, že jsme zlepšili výkon FW42 a zvýšili naše porozumění vozu a pneumatikám,“ řekl závodní inženýr Williamsu Dave Robson.

„Není jasné, zda to ukážeme v Monaku kvůli jedinečné povaze okruhu Monte Carlo a nepředvídatelnému místnímu klimatu. Těšíme se však na výzvu Monaka. Víme, že budeme muset udělat nějaké změny na autě, aby vyhovovaly tomuto okruhu a víme, jak důležité je rozvíjet sebedůvěru jezdců v průběhu víkendu.“

„Víme také to, že Monako může přinést několik překvapení a my budeme připraveni zužitkovat naši vynikající spolehlivost a výkon při zastávkách v boxech, abychom využili všech příležitostí, které se objeví.

Russell o Williamsu: Věřím, že dojde ke zlepšení

Russell o Williamsu: Věřím, že dojde ke zlepšení

Pro Roberta Kubicu je to návrat mezi svodidla v Monaku po mnoha letech. Russell jel v Monaku vloni ve F2, ale moc pěkných vzpomínek na to nemá.

„Monako je velmi ikonický okruh a místo v kalendáři formule 1,“ řekl Russell. „Minulý rok ve formuli 2 to byl můj nejhorší víkend v roce, takže doufám, že se mi to letos povede lépe.“ 

„Vzpomínám si, že ulice jsou úzké, a teď jsou auta širší a mnohem větší, bude to těžké,“ řekl Kubica. „Je to zvláštní závod, který se liší od ostatních v kalendáři formule 1. V letošním roce jsme už měli městský závod v Baku, kde jsou zdi a bariéry blízko, ale Monako má jiné vlastnosti a těším se, že tam budu jezdit.“

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Další článek: Mercedes bude v Monaku favoritem, myslí si Horner

19:53 | Leonardo da Vinci Jára da Cimrman Antonio Felix da Costa Ten posledně jmenovaný se stal šampiónem formule E.
19:52 | Mattia Binotto nesouhlasí s Vettelem, že by byla strategie špatná. Podle Binotta ovlivnily Vettelův závod hodiny po startu.
17:16 | Zajímavé: Racing Point musí před sportovní komisaře. Podle technického delegáta FIA jsou brzdové kanálky stejné jako ty v předešlých závodech a porušují sportovní pravidla.
9. srpna | Po kolizi jezdců Premy vyhrál závod F2 poprvé v kariéře Juki Cunoda.

GP 70. výročí F1

Pátek 7. srpna 2020
1. trénink Bottas (1:26.166)
2. trénink Hamilton (1:25.606)
Sobota 8. srpna 2020
3. trénink Hamilton (1:26.621)
Kvalifikace Bottas (1:25.154)
Neděle 9. srpna 2020
Závod Verstappen