Zlepšili jsme se v mnoha oblastech, říká Räikkönen

Fin dnes poprvé usedl do nového ferrari.
Zlepšili jsme se v mnoha oblastech, říká Räikkönen

Pilot Ferrari Kimi Räikkönen dnes v rámci předsezónních testů v Barceloně poprvé vyzkoušel letošní model SF16-H, ze kterého má dobrý pocit.

Den pro mistra světa z roku 2007 nezačal dobře, když muselo Ferrari dopoledne vyřešit problém s palivovým systémem, kvůli kterému v první části jízd Räikkönen absolvoval pouhá čtyři kola.

Celkem během dne odjel 78 kol s nejlepším časem 1:25.977 zajetým na střední sadě pneumatik. Räikkönen obsadil třetí pozici za Nicem Hülkenbergem a Romainem Grosjeanem.

„Mezi vozy jsou zde vždy drobné změny, nikdy nejsou ty vozy stejné,“ řekl Räikkönen, který bude na trati také zítra, kdy první testy vyvrcholí.

„Oproti loňské sezóně došlo ke zlepšením v mnoha oblastech. Tohle jsou jen úvodní dny, i pro mě s tímhle vozem. Zatím jsme spokojeni, i když víme, že musíme udělat ještě spoustu věcí. Objevily se problémy a zabralo určitý čas, než jsme je opravili.“

„Dnes jsme ztratili drahocenný čas, vždy se ale snažíme odvést maximum. Vždy jsou tu nějaké chyby, neustále se ale snažíme zlepšit a poučit se z nich.“

Foto: Getty Images / Dan Istitene

Další článek: Fotogalerie: Středa v Barceloně, Räikkönen či Haryanto poprvé na trati