Zlepšili jsme se na pomalých okruzích, raduje se Williams

Rychlost Wililamsu ve Velké ceně Singapuru dokázala, že jsme udělali pokrok na pomalých okruzích, řekl Rob Smedley z Williamsu.
Zlepšili jsme se na pomalých okruzích, raduje se Williams

Valtteri Bottas dojel na páté pozici. Bodovat mohl také Felipe Massa, který však kolidoval s Nicem Hülkenbergem a následně ze závodu odstoupil kvůli problémům s převodovkou.

Williams se na okruzích jako Monte Carlo nebo Hungaroring trápil s nedotáčivostí. Smedley však nyní řekl, že tým nedávno své problémy vyřešil.

„V poslední době jsme udělali velký pokrok a zlepšili svou rychlost na tomto typu okruhů,“ řekl Smedley.

„Odvedli jsme skvělou práci, už od Monaka jsme na tom nepřetržitě pracovali. Byl pro nás trochu problém donutit vůz pracovat v určitých podmínkách.“

„V posledních týdnech jsme konečně přišli na řešení. Zjistili jsme, že něco můžeme zlepšit samotným nastavením vozu, což jsme udělali tento víkend, zatímco na to ostatní musíme přijít u rýsovacího prkna nebo vědeckých učebnic.“

„Odvedli jsme rozhodně dobrou práci pro to, aby zde vůz fungoval. Není to ještě ideální, ale udělali jsme krok vpřed.“

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Další článek: Fanoušek, který se dostal v Singapuru na trať, míří k soudu

10:36 | Podle Auto Hebdo u Renaultu končí šéf motorářů Rémi Taffin. U týmu pracuje 22 let.
18:53 | Dan Ticktum už není vývojovým jezdcem Williamsu. Tým s ním ukončil spolupráci.
15:45 | Ferrari oznámilo, že prohlídka vozu Charlese Leclera, do kterého narazil Lance Stroll, ukázala, že jeho motor je natolik vážně poškozen, že ho nebude možné opravit. Leclerca tak čekají penalizace.
3. srpna | Mladíci testují. Theo Pourchaire se ve středu sveze s vozem Alfy Romeo z roku 2018 v Maďarsku. Na trati nebude sám, probíhají tam testy 18palcových pneumatik. Oscar Piastri jezdí v Monze s vozem Renaultu ze stejného roku.