Zlepšili jsme se a mohli bychom překvapit, pochvaluje si Mercedes

Mercedesu GP se podařilo v Barceloně významně zlepšit, takže jsou představitelé týmu mnohem optimističtější než po předchozích testech.
Zlepšili jsme se a mohli bychom překvapit, pochvaluje si Mercedes

Když skončily testy v Jerezu, Norbert Haug přiznal, že by se Mercedes v závodě nevešel do první desítky. Po dalších testech v Montmelu měl ale už o poznání lepší náladu. "To, co jsme předvedli v Barceloně, vypadalo lépe, než to, co jsme doposud v testech viděli," řekl pro Auto Motor und Sport.

Mercedes těší nejen skutečnost, že Nico Rosberg dokázal v sobotu zajet nejlepší čas, ale také konzistence, kterou vykazoval monopost W02 v dlouhých jízdách, předvedl ji především Schumacher v pondělí. "Protože jsme mohli víc jezdit, lépe teď rozumíme vozu a pneumatikám," vysvětloval Haug. "A to se projevuje v čase na kolo. Jezdili jsme s velmi odlišným nastavením."

Smutní v Brackley nejsou ani z toho, že W02 patří mezi nejlepší vozy v oblasti maximální rychlosti na rovinkách. V Barceloně ho v této disciplíně nikdo nepřekonal. Z toho by Schumacher a Rosberg mohli těžit při předjíždění. "Jestli půjde vše správným směrem, Stříbrné šípy by vás mohly překvapit," dodal sportovní šéf Mercedesu.

Diskuze (39) Další článek: Ecclestone Bahrajnu poplatek za závod promine
19:59 | Verstappen má pro závod 5 sad čerstvých hyperměkkých pneumatik. Tolik jich ale asi potřebovat nebude. odkaz
26. května | Laudy se zeptali, jak by řešil Verstappena: Vyměnil Za koho? Jeho mozek!
26. května | Ferrari si nakonec nechá nové zadní zavěšení. Ve čtvrtek po problémech v Barceloně zkoušelo zpět staré zavěšení. To… odkaz

GP Monaka 2018

Čtvrtek 24. května 2018
1. trénink Ricciardo (1:12.126)
2. trénink Ricciardo (1:11.841)
Sobota 26. května 2018
3. trénink Ricciardo (1:11.786)
Kvalifikace Ricciardo (1:10.810)
Neděle 27. května 2018
Závod Ricciardo