Zlepšili jsme se a mohli bychom překvapit, pochvaluje si Mercedes

Mercedesu GP se podařilo v Barceloně významně zlepšit, takže jsou představitelé týmu mnohem optimističtější než po předchozích testech.
Zlepšili jsme se a mohli bychom překvapit, pochvaluje si Mercedes

Když skončily testy v Jerezu, Norbert Haug přiznal, že by se Mercedes v závodě nevešel do první desítky. Po dalších testech v Montmelu měl ale už o poznání lepší náladu. "To, co jsme předvedli v Barceloně, vypadalo lépe, než to, co jsme doposud v testech viděli," řekl pro Auto Motor und Sport.

Mercedes těší nejen skutečnost, že Nico Rosberg dokázal v sobotu zajet nejlepší čas, ale také konzistence, kterou vykazoval monopost W02 v dlouhých jízdách, předvedl ji především Schumacher v pondělí. "Protože jsme mohli víc jezdit, lépe teď rozumíme vozu a pneumatikám," vysvětloval Haug. "A to se projevuje v čase na kolo. Jezdili jsme s velmi odlišným nastavením."

Smutní v Brackley nejsou ani z toho, že W02 patří mezi nejlepší vozy v oblasti maximální rychlosti na rovinkách. V Barceloně ho v této disciplíně nikdo nepřekonal. Z toho by Schumacher a Rosberg mohli těžit při předjíždění. "Jestli půjde vše správným směrem, Stříbrné šípy by vás mohly překvapit," dodal sportovní šéf Mercedesu.

Diskuze (39) Další článek: Ecclestone Bahrajnu poplatek za závod promine
8:54 | Alonso by se měl podle spekulací v následujících týdnech zúčastnit testu vozu IndyCar.
15. srpna | Podle některých spekulací oznámí McLaren v nejbližších dnech příchod Carlose Sainze.
14. srpna | Před 30 lety zemřel Enzo Ferrari.
14. srpna | Fernando Alonso má dnes něco oznámit. Nevíme, zda se to týká jeho kariéry nebo něčeho úplně jiného.