Zlepšení Hondy je částečně falešné. Red Bull čekají penalizace, říká Villeneuve

Jacques Villeneuve je skeptický ohledně zlepšení Hondy. Podle něj je to za cenu toho, že Honda nasazuje více motorů.
Zlepšení Hondy je částečně falešné. Red Bull čekají penalizace, říká Villeneuve  | Foto: Getty Images / Mark Thompson

Honda letos získala už dvě vítězství a celkově se balíček Red Bull-Honda zlepšuje. Kanaďan je však skeptický. „Problém je v tom, že Honda bude v druhé polovině sezony čelit penalizacím,“ řekl Villeneuve pro Motorsport-Magazine.com.

„Mají motor, který vydrží pouze tři nebo čtyři závody. Proto mají takový výkon. Nepokoušejí se o sedm závodů. Týmy Mercedes a Ferrari to dokázaly a mají o 30 koní více.“

Helmut Marko podobná slova označil za „nesmysl“.

Honda neví, kdy nasadit nový motor. Red Bull chce uspět v Singapuru, Honda v Japonsku

Honda neví, kdy nasadit nový motor. Red Bull chce uspět v Singapuru, Honda v Japonsku

Jezdci Red Bullu (Albon dostane vůz Gaslyho i s počty komponent) jsou aktuálně „na nule“. Nasadili tři motory, turba a MGU-H a dále dva MGU-K, elektroniky a baterie. Každá další komponenta přinese penalizaci.

Red Bull opakovaně říká, že s penalizacemi souhlasí a nevnímá je jako problém se spolehlivostí nebo výdrží, ale snahu o nasazování nových vylepšených verzí, které celý balík posouvají dál.

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Další článek: Formule 1 ukázala model vozu pro rok 2021. Vyzkoušela ho v aerodynamickém tunelu

13:43 | Český esports závodník Martin Štefanko, který byl členem Haasu v F1 eSports, oznámil ukončení kariéry.
5. prosince | Britský premiér Boris Johnson v rámci předvolební kampaně navštívil továrnu Red Bullu. Vyzkoušel si výměnu pneumatik. Jak dlouho mu to trvalo, neuvedl. Red Bull to letos zvládl za 1,82 s. odkaz
4. prosince | S Toro Rosso jezdil v testech Sean Gelael. Jeho týmovým kolegou ve F2 bude nově Dan Ticktum, kterého se Red Bull před časem zbavil.
4. prosince | Roy Nissany dnes pokračuje v testování s Williamsem. Včera řekl, že mu trvalo 4 kola, než si na vůz zvykl.