Zlaté časy skončily, říká Ecclestone o mzdách jezdců

Podle Bernieho Ecclestona největší hvězdy formule 1 v dalších letech nevydělají tolik, jako tomu bylo dříve.
Zlaté časy skončily, říká Ecclestone o mzdách jezdců

Formule 1 zavedla a hned i snížila rozpočtový strop. Mzdy jezdců se do něj sice nepočítají, ale i tak zřejmě v důsledku současné situace klesnou.

„Lewis už nikdy nevydělá 50 milionů eur,“ řekl Bernie Ecclestone pro švýcarský Blick. „Všichni jezdci budou muset zásadně ubrat. Zlaté dny skončily!“ 

Bernie Ecclestone se z Brazílie přesunul do Švýcarska. Na první závod sezóny do Rakouska by sice rád dorazil, ale neudělá to. Jeho manželka Fabiana má v té době porodit dítě. 

89 nebo 29? Není v tom rozdíl, říká Ecclestone, budoucí čtyřnásobný otec

89 nebo 29? Není v tom rozdíl, říká Ecclestone, budoucí čtyřnásobný otec

Bývalý šéf formule 1 se diví, že v Rakousku uvidíme i doprovodné série.

„Formule 1 by pro tuto světovou premiéru stačila. Nyní budou muset být rozšířeny bezpečnostní postupy tak, aby zahrnovaly formuli 2, formuli 3 a Porsche Supercup. Za tímto účelem musíte snížit počet zástupců médií. Zejména sponzoři rozhodně nejsou šťastní.“

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Další článek: Formule 1 postupně zmrazí vývoj pohonných jednotek a to na několika frontách

19:42 | Junior Ferrari Robert Shwartzman vyhrál závod formule 2.
13:09 | Jeden z dalších aspektů. Není to jen o trati a vozech. V současné době jsou podmínky takové, že v případě nehody nemůže vzlétnout vrtulník. A ten je s ohledem na vzdálenost Štýrského Hradce klíčový.
12:57 | Problém pro GP Maďarska: každý z rizikové země (z pohledu F1 hlavně Velká Británie) se může zdržovat jen na okruhu a v hotelu. Pokud bude "chycen" jinde, dostane 15 tisíc euro pokuty. Může to odradit zejména novináře nebo lidi z doprovodných sérií.
11:16 | Na Red Bull Ringu prší. Pokud by dnes kvalifikace nebyla možná, existují tři scénáře: 1) Kvalifikace by se jela v neděli dopoledne (pravděpodobné, má být hezky), 2) Vzaly by se výsledky třetího tréninku (pokud bude), 3) vzaly by se výsledky druhého tréninku.

GP Štýrska 2020

Pátek 10. července 2020
1. trénink Pérez (1:04.867)
2. trénink Verstappen (1:03.660)
Sobota 11. července 2020
3. trénink Zrušeno (déšť)
Kvalifikace Hamilton (1:19.273, déšť)
Neděle 12. července 2020
Závod 15.10