Zkušenostmi se titul nevyhrává, říká Barrichello

Radovat se bude ten rychlejší.

Pokud o tomto víkendu Jenson Button získá o pět bodů více než Rubens Barrichello, stane se mistrem světa. Brazilský pilot totiž na lídra šampionátu ztrácí tři závody před koncem patnáct bodů.

Zkušenosti sice v letošní sezoně vůbec nebyly k zahození, podle Barrichella však nejsou nejdůležitějším faktorem v boji o titul.

"Nestačí být jen zkušený a přitom pomalý. Zkušenosti vám sice v určitých částech víkendu a závodu pomohou, ale nejdůležitější je teď rychlost. Když se dostanete na pole position, není to díky zkušenostem.

Každá sezona je v něčem jiná. Když si tlak příliš pustíte k tělu, začne vás až moc ovlivňovat, jste napjatý a vaše výkony jdou dolů.

Jestli si ještě pamatujete, na začátku sezony mě Jenson výrazně převyšoval. Měl jsem určité technické problémy, nebyl jsem spokojený s brzdami. Když zase nedělaly problémy, nelíbilo se to autu a musel jsem proto jet bez krytů kol, zatímco Jenson je nasazené měl. Tam jsem ztrácel.

S inženýry jsme se s tím ale vypořádali a problém vyřešili. Ztrácím patnáct bodů a nezbývá mi nic jiného, než se deficit snažit smazat, ale takové to bylo celou sezonu," řekl rodák ze Sao Paula.

 

Další článek: Kvalifikaci plnou nehod vyhrál Sebastian Vettel

19:29 | Výkonný ředitel Alpine Marcin Budkowski prozradil, že sprintové závody budou mít název superkvalifikace.
18:22 | Alpine zítra uskuteční filmovací den v Silverstonu. S letošním vozem už jezdily také týmy McLaren, Red Bull Racing, AlphaTauri, Alfa Romeo a Williams. Naopak Mercedes chce vyjet až v testech...
17:41 | Romain Grosjean si nasadil kameru na svou helmu a ukáže vám okruh Laguna Seca z vozu IndyCar. odkaz
17:26 | Pro iOs už je aplikace k dispozici. Pro Android bude brzy. Jmenuje se Williams Racing AR Launch 2021.