Zkušenosti budou mojí zbraní proti Verstappenovi, věří Perez

Není lehké závodit pro Red Bull po boku Maxe Verstappena. O tom se v minulosti přesvědčili Pierre Gasly i Alexander Albon. Dalším, kdo usedne do horké sedačky, bude Sergio Perez. Mexičan je však oproti svým předchůdcům o poznání zkušenější.
Foto: Getty Images / Mark Thompson
Zkušenosti budou mojí zbraní proti Verstappenovi, věří Perez | Foto: Getty Images / Mark Thompson

Sergio Perez působí ve formuli 1 už od roku 2011 a v šampionátu si již prožil mnohé. Nelehká sezona 2013 u McLarenu, záchrana týmu Force India a jeho přeměna na Racing Point, první vítězství kariéry loni v Bahrajnu – to jsou jen některé z významných momentů Mexičanovi kariéry.

Jednatřicetiletý rodák z Guadalajary proto věří, že množství jeho zkušeností z „královny motorsportu“ mu nyní pomůže v jeho interním týmovém souboji u stáje Red Bull, kde bude jeho týmovým kolegou Max Verstappen.

„Upřímně, myslím si, že to bude moje velká výhoda,“ uvedl Perez pro Autosport.

Splněný sen, říká Pérez po prvním testu s Red Bullem

Splněný sen, říká Pérez po prvním testu s Red Bullem

Perezův nový nizozemský stájový kolega loni obsadil třetí místo v šampionátu, tedy o příčku lepší než Perez, vyhrál dva závody a pakliže dojel do cíle, tak (s výjimkou Turecka) pokaždé na stupních vítězů.

„Tady jsme ve formuli 1 a pokud se věci nevyvíjí ve váš prospěch, tak se dostáváte pod tlak. Ale když už z takové situace máte předešlé zkušenosti, tak se pořád dokážete soustředit pouze na to důležité,“ věří Perez.

„V průběhu kariéry si osvojujete další a další dovednosti a v tuhle chvíli se nacházím v dobrém bodě. V pravou chvíli přišla skvělá příležitost a já věřím, že to dobře dopadne.“

Sergio Perez se výzvy v podobě Maxe Verstappena neobává – právě naopak. Mexičan věří, že po krátkém čase na adaptaci na nové prostředí naplno ukáže, čeho je schopen.

Jak moc se Red Bull zlepšil? Verstappen si netroufá odhadnout

Jak moc se Red Bull zlepšil? Verstappen si netroufá odhadnout

„Věřím svým schopnostem. Myslím si, že je jen otázkou času, než si osvojím vše potřebné. Nevidím důvod, proč bych se nemohl dostat na vrcholnou úroveň.“

„Očekávám, že Max bude velmi silný v kvalifikacích. Proto bude dobrým referenčním bodem.“

„Moje síla se projeví v neděli v závodním tempu. Tak bych mohl z auta dostat maximum.“

Další článek: Tajnůstkář Sainz. Nehodu v Jerezu nepotvrdil, ani nevyvrátil

10:57 | První řadu pro druhý závod formule E v Římě obsadili nováčci Nick Cassidy a Norman Nato. Závod dnes začíná už ve 13:00.
10. dubna | Stoffel Vandoorne získal pole position pro závod formule E v Římě. Závod začíná v 16:00, vysílá Eurosport.
9. dubna | Těšíte se sprintové závody? #f1
9. dubna | Včera usedli za volant SF71 junioři Ferrari (Armstrong, Švarcman), dnes jezdí ve Fioranu Charles Leclerc. Důvod tohoto testu není úplně jasný. Ferrari ale teď dokončuje nový simulátor, takže možná sbírá data pro jeho nastavení...

GP Emilia Romagna 2021

Pátek 16. dubna 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 17. dubna 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 18. dubna 2021
Závod 15.00