Zklamaný Hamilton bude závodit celým svým srdcem

Lewis Hamilton byl pochopitelně zklamán ze své sobotní diskvalifikace. Nevzdává se a z posledního místa na startu hodlá bojovat celým svým srdcem. Martin Whitmarsh vidí pozitiva v rychlosti vozu.
Zklamaný Hamilton bude závodit celým svým srdcem

Jak jsme vás informovali, Lewis Hamilton včera o svou pole position nakonec přišel a do dnešní Velké ceny Španělska odstartuje až z posledního místa na startovním roštu. Neměl totiž dostatek paliva, aby se po svém posledním měřeném kole vrátil se svým vozem do boxů. Aby v nádrži zůstalo požadované množství paliva pro odebrání kontrolního vzorku, musel zastavit na trati. Takové počínání je v rozporu s pravidly.

"Je to zklamání. Auto jelo tak klidně, chovalo se fantasticky. Po mém měřeném kole mi inženýři řekli, abych na trati zastavil. Nevěděl jsem proč. Později jsem se dozvěděl, že budu diskvalifikován, to bylo extrémní zklamání," litoval mistr světa z roku 2008. "Je jasné, že nás čeká těžký závod. Nikdy se nevzdávám. Jak vždy říkám a také tak činím, ať už startuji do velké ceny z jakékoliv pozice, vždy závodím celým svým srdcem."

Zklamání neskrýval ani šéf týmu Martin Whitmarsh. "Asi vás nepřekvapí, když ode mě uslyšíte, že to je zklamání pro celý tým Vodafone McLaren Mercedes. Pozitivní je, že v pátek i v sobotu bylo naše auto rychlé a stabilní," dodal a připomněl, že cílem zůstává získat co nejvíce bodů.

Další článek: Kartykejan dostal povolení závodit, startovní pole bude kompletní

18:08 | Grosjeanova jízda v Mercedesu se komplikuje. Demonstrační jízda o tomto víkendu byla dříve zrušena kvůli posunu GP Francie a časové kolizi se závodem IndyCar. Nyní byl odložen "na později v létě" i test a to kvůli cestovním omezením v souvislosti s koronavirem.
12:45 | Za tým United Autosport, který spoluvlastní Zak Brown, pojede v Le Mans v LMP2 Manuel Maldonado.... není to shoda jmen, jde o bratrance Pastora Maldonada.
9:23 | Video Red Bull jako reklama pro ČR a SR. Video vidělo jen na YT Red Bullu zatím 515 tisíc lidí. Masivně je propagováno také na socnetech. Namátkou: FB (10,2 milionu fanoušků), Instagram týmu (5,9 milionů), Instagram značky (14,3 milionu).
9:14 | Formule 3: Jezdec týmu Campos László Tóth měl pozitivní test na koronavirus. Zůstává v izolaci a nezúčastní se víkendu ve Francii.

GP Francie 2021

Pátek 18. června 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 19. června 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 20. června 2021
Závod 15.00