Zklamaný Hamilton bude závodit celým svým srdcem

Lewis Hamilton byl pochopitelně zklamán ze své sobotní diskvalifikace. Nevzdává se a z posledního místa na startu hodlá bojovat celým svým srdcem. Martin Whitmarsh vidí pozitiva v rychlosti vozu.
Zklamaný Hamilton bude závodit celým svým srdcem

Jak jsme vás informovali, Lewis Hamilton včera o svou pole position nakonec přišel a do dnešní Velké ceny Španělska odstartuje až z posledního místa na startovním roštu. Neměl totiž dostatek paliva, aby se po svém posledním měřeném kole vrátil se svým vozem do boxů. Aby v nádrži zůstalo požadované množství paliva pro odebrání kontrolního vzorku, musel zastavit na trati. Takové počínání je v rozporu s pravidly.

"Je to zklamání. Auto jelo tak klidně, chovalo se fantasticky. Po mém měřeném kole mi inženýři řekli, abych na trati zastavil. Nevěděl jsem proč. Později jsem se dozvěděl, že budu diskvalifikován, to bylo extrémní zklamání," litoval mistr světa z roku 2008. "Je jasné, že nás čeká těžký závod. Nikdy se nevzdávám. Jak vždy říkám a také tak činím, ať už startuji do velké ceny z jakékoliv pozice, vždy závodím celým svým srdcem."

Zklamání neskrýval ani šéf týmu Martin Whitmarsh. "Asi vás nepřekvapí, když ode mě uslyšíte, že to je zklamání pro celý tým Vodafone McLaren Mercedes. Pozitivní je, že v pátek i v sobotu bylo naše auto rychlé a stabilní," dodal a připomněl, že cílem zůstává získat co nejvíce bodů.

Další článek: Kartykejan dostal povolení závodit, startovní pole bude kompletní