Zklamaný Ecclestone: Alonso to letos trochu vzdal, hledal jiný tým

Šéf formule 1 Bernie Ecclestone je přesvědčený, že Fernando Alonso ztratil v letošní sezóně motivaci u Ferrari a poohlížel se po jiném zaměstnavateli.
Zklamaný Ecclestone: Alonso to letos trochu vzdal, hledal jiný tým

Bernie Ecclestone prohlásil, že titul mistra světa přál Alonsovi. V předmluvě v oficiálním ohlédnutí za letošní sezónou ale řekl, že pilot Ferrari nejezdil naplno.

"Fernando mě trochu zklamal, protože jsem jeho velký fanoušek a Ferrari. Měl jsem pocit, že to trochu vzdal, což je důkaz, že hledal jiný tým."

"Nevím, jestli tým není konkurenceschopný kvůli němu, nebo protože nedělají svoji práci lidé, kteří tým vedou."

O Alonsa veřejně projevil zájem McLaren, ale Španěl ho odmítl s tím, že kariéru ukončí v Maranellu.

Letošní sezóna patřila Sebastianu Vettelovi, a toho Ecclestone zhodnotil krátce: "Asi je třeba říct, že je číslo 1 z jezdců, které jsem kdy poznal."

Podpory od šéfa formule 1 se dostalo také Kimimu Räikkönenovi. "Letos asi musím za hvězdu označit Kimiho, s tím vybavením, které má. Myslím, že byl motivovaný nadějí, že dostane zaplaceno (od Lotusu). Je to dobrý člověk pro tým, dobrý pro nás. Je super, je to závodník."

Co se týče techniky, Ecclestone zopakoval, že není fanouškem přechodu na šestiválcové motory. K pneumatikám dodal: "Pirelli pro nás odvedlo nádhernou práci."

"Řekl jsem jim, že nechci pneumatiky, které vydrží celý závod, že chceme pneumatiky, u kterých nikdo neví, jak dlouho vydrží. To budeme mít i příští rok s novými motory."

 

Další článek: Thajsko muselo odvolat letošní Závod šampiónů

21:05 | Podle Norrise mu Mazepin ovlivnil celou kvalifikaci. V Q1 musel nasadit druhou sadu pneumatik, v Q3 pak kvůli tomu jel první pokus na starých pneumatikách.
18:20 | Poslední Nikita Mazepin dostal penalizaci 3 míst za zdržení Norrise v první části kvalifikace.
8. května | Ferrari a celá F1 si dnes připomínají smrt Gillese Villeneuva, který před 39 lety boural v kvalifikaci v Zolderu.

GP Španělska 2021

Pátek 7. května 2021
1. trénink Bottas (1:18.504)
2. trénink Hamilton (1:18.170)
Sobota 8. května 2021
3. trénink Verstappen (1:17.835)
Kvalifikace Hamilton (1:16.741)
Neděle 9. května 2021
Závod 15.00