Zklamaný Ecclestone: Alonso to letos trochu vzdal, hledal jiný tým

Šéf formule 1 Bernie Ecclestone je přesvědčený, že Fernando Alonso ztratil v letošní sezóně motivaci u Ferrari a poohlížel se po jiném zaměstnavateli.
Zklamaný Ecclestone: Alonso to letos trochu vzdal, hledal jiný tým

Bernie Ecclestone prohlásil, že titul mistra světa přál Alonsovi. V předmluvě v oficiálním ohlédnutí za letošní sezónou ale řekl, že pilot Ferrari nejezdil naplno.

"Fernando mě trochu zklamal, protože jsem jeho velký fanoušek a Ferrari. Měl jsem pocit, že to trochu vzdal, což je důkaz, že hledal jiný tým."

"Nevím, jestli tým není konkurenceschopný kvůli němu, nebo protože nedělají svoji práci lidé, kteří tým vedou."

O Alonsa veřejně projevil zájem McLaren, ale Španěl ho odmítl s tím, že kariéru ukončí v Maranellu.

Letošní sezóna patřila Sebastianu Vettelovi, a toho Ecclestone zhodnotil krátce: "Asi je třeba říct, že je číslo 1 z jezdců, které jsem kdy poznal."

Podpory od šéfa formule 1 se dostalo také Kimimu Räikkönenovi. "Letos asi musím za hvězdu označit Kimiho, s tím vybavením, které má. Myslím, že byl motivovaný nadějí, že dostane zaplaceno (od Lotusu). Je to dobrý člověk pro tým, dobrý pro nás. Je super, je to závodník."

Co se týče techniky, Ecclestone zopakoval, že není fanouškem přechodu na šestiválcové motory. K pneumatikám dodal: "Pirelli pro nás odvedlo nádhernou práci."

"Řekl jsem jim, že nechci pneumatiky, které vydrží celý závod, že chceme pneumatiky, u kterých nikdo neví, jak dlouho vydrží. To budeme mít i příští rok s novými motory."

 

Další článek: Thajsko muselo odvolat letošní Závod šampiónů

19:29 | Výkonný ředitel Alpine Marcin Budkowski prozradil, že sprintové závody budou mít název superkvalifikace.
18:22 | Alpine zítra uskuteční filmovací den v Silverstonu. S letošním vozem už jezdily také týmy McLaren, Red Bull Racing, AlphaTauri, Alfa Romeo a Williams. Naopak Mercedes chce vyjet až v testech...
17:41 | Romain Grosjean si nasadil kameru na svou helmu a ukáže vám okruh Laguna Seca z vozu IndyCar. odkaz
17:26 | Pro iOs už je aplikace k dispozici. Pro Android bude brzy. Jmenuje se Williams Racing AR Launch 2021.