Zklamaný Ecclestone: Alonso to letos trochu vzdal, hledal jiný tým

Šéf formule 1 Bernie Ecclestone je přesvědčený, že Fernando Alonso ztratil v letošní sezóně motivaci u Ferrari a poohlížel se po jiném zaměstnavateli.
Zklamaný Ecclestone: Alonso to letos trochu vzdal, hledal jiný tým

Bernie Ecclestone prohlásil, že titul mistra světa přál Alonsovi. V předmluvě v oficiálním ohlédnutí za letošní sezónou ale řekl, že pilot Ferrari nejezdil naplno.

"Fernando mě trochu zklamal, protože jsem jeho velký fanoušek a Ferrari. Měl jsem pocit, že to trochu vzdal, což je důkaz, že hledal jiný tým."

"Nevím, jestli tým není konkurenceschopný kvůli němu, nebo protože nedělají svoji práci lidé, kteří tým vedou."

O Alonsa veřejně projevil zájem McLaren, ale Španěl ho odmítl s tím, že kariéru ukončí v Maranellu.

Letošní sezóna patřila Sebastianu Vettelovi, a toho Ecclestone zhodnotil krátce: "Asi je třeba říct, že je číslo 1 z jezdců, které jsem kdy poznal."

Podpory od šéfa formule 1 se dostalo také Kimimu Räikkönenovi. "Letos asi musím za hvězdu označit Kimiho, s tím vybavením, které má. Myslím, že byl motivovaný nadějí, že dostane zaplaceno (od Lotusu). Je to dobrý člověk pro tým, dobrý pro nás. Je super, je to závodník."

Co se týče techniky, Ecclestone zopakoval, že není fanouškem přechodu na šestiválcové motory. K pneumatikám dodal: "Pirelli pro nás odvedlo nádhernou práci."

"Řekl jsem jim, že nechci pneumatiky, které vydrží celý závod, že chceme pneumatiky, u kterých nikdo neví, jak dlouho vydrží. To budeme mít i příští rok s novými motory."

 

Další článek: Thajsko muselo odvolat letošní Závod šampiónů

14:19 | W Series uveřejnila kalendář pro letošní rok. Opět v rámci doprovodného programu F1: Miami, Španělsko, Velká Británie, Francie, Maďarsko, Japonsko, USA, Mexiko.
10:34 | Už tento víkend se jede 60. ročník 24 hodin v Daytoně, ve startovní listině jsou i expiloti F1 Kevin Magnussen a Marcus Ericsson či úřadující šampion IndyCar Álex Palou! Foto: IMSA odkaz
17:52 | Robert Švarcman dnes ve Fioranu s vozem z roku 2018 odjel 44 kol nebo také 131 km. Zítra budou jezdit Sainz a Leclerc.
26. ledna | McLaren dnes v 19:00 nastartuje motor ve svém letošním voze.