Zklamání ze Soči nás posílí, věří Andreas Seidl

Mířil za prvním vítězstvím kariéry. Jenomže pak začal ruské Soči bičovat prudký déšť, který proměnil závěr Grand Prix v ruletu. A Lando Norris nešťastně vsadil na možnost zůstat na trati a pokusit se dojet až do cíle na suché směsi. O premiérový triumf tak mladý Brit přišel.
Foto: Getty Images / Charles Coates
Zklamání ze Soči nás posílí, věří Andreas Seidl | Foto: Getty Images / Charles Coates

I když se Norris v cíli po zisku až sedmého místa usmíval a blahopřál krajanovi Hamiltonovi ke stému vítězství kariéry, jeho vnitřní zklamání muselo být nesmírné. Vždyť většinu závodu strávil ve vedení. Jeho šéf u McLarenu Andreas Seidl se však snaží hledat pozitiva.

„Myslím si, že taková zkušenost neposílí jenom něj, ale i celý tým, protože právě v těchto chvílích se jako celý tým nejvíc naučíte,“ rozpovídal se Seidl pro web racefans.net.

Red Bull jednal s Norrisem, potvrdil Marko

Red Bull jednal s Norrisem, potvrdil Marko

„Vnímáme to jako velké zklamání, ale zároveň i jako příležitost k poučení, abychom příště jako tým i s Landem fungovali lépe.“

„Už je v tomto sportu dost dlouho a ani v juniorských kategoriích to vlastně nebývalo jiné. Když se vám něco takového stane, cítíte obrovské zklamání, navíc ve chvílích, kdy máte velký úspěch na dosah. Já si ale myslím, že společně s celým týmem má tolik zkušeností, aby z toho vyšel ještě silnější,“ prohlásil o Norrisovi bývalý šéf továrního programu Porsche ve třídě LMP 1.

Bez ohledu na nešťastný závěr z olympijského Soči prožívá McLaren jednu z nejlepších sezon za poslední roky. Britská stáj se poprvé od sezony 2012 dočkala vítězství a drží třetí místo v poháru konstruktérů. Lando Norris je navíc čtvrtý v poháru jezdců.

Montoya: Norris už ví, že na to má

Montoya: Norris už ví, že na to má

„Řekl bych, že jsme tak na půli cesty zpět na vrchol formule 1. Máme jasný plán dalších nutných kroků v infrastruktuře, organizaci i týmové kultuře. Naším dalším cílem je bojovat s týmy na čele každý víkend,“ nastínil Seidl.

„Součástí této cesty je i pochopení toho, že se nemůže stále jednat o cestu vzhůru. Je naprosto normální, že někdy přijdou dny, kdy prožíváte obrovské zklamání.“

„Je to rovněž příležitost k tomu, abychom zůstali pokorní, abychom zůstali nohama pevně na zemi. To je v tomto sportu důležité. Musíte mít respekt pro všechny soupeře a neustále se učit.“

Váš názor Další článek: Je šílené, že nikdy nebudu jezdit za Ferrari, říká Hamilton
23:58 | Podle webu RACER bude Nico Hülkenberg v pondělí na okruhu Barber testovat vůz McLarenu pro IndyCar.
18. října | Fernando Alonso zdá se pojede v USA se designem helmy, kterým chce podpořit sopečnou erupcí zasažený ostrov La Palma. Více uveřejní ve čtvrtek.
18. října | Bývalý šéf motorářů Renaultu Remi Taffin našel novou práci. Bude technickým ředitelem společnosti ORECA, který působí ve vytrvalostních závodech.

GP USA 2021

Pátek 22. října 2021
1. trénink 18.30–19.30
2. trénink 22.00–23.00
Sobota 23. října 2021
3. trénink 20.00–21.00
Kvalifikace 23.00–00.00
Neděle 24. října 2021
Závod 21.00