Zklamání z Heidfelda vyjádřil také majitel týmu Renault

Nick Heidfeld se u týmu Renault netěší moc velké podpoře, po kritice ze strany šéfa Erica Boulliera si nyní vyslechl slova o zklamání ze strany majitele Gérarda Lopeze.
Zklamání z Heidfelda vyjádřil také majitel týmu Renault

Heidfeld letos zastoupil u Renaultu Roberta Kubicu, jenž se zranil v rallye. Hned v druhém závodě vystoupil na stupně vítězů, ale pak šla forma Renaultu relativně dolů. Navzdory skutečnosti, že doposud získal o dva body víc než týmový kolega Petrov, jsou z něj v Enstonu zklamaní.

"Co se týče Nicka, byl bych vůči němu trochu mírnější než kritika, která mu byla adresována v posledních týdnech," uvedl majitel stáje Gérard Lopez pro ToileF1. "Je třeba uznat, že na začátku sezóny přispěl cenným způsobem, protože nám pomohl vyvíjet auto kolem dopředu směřujících výfuků, kterým není snadné porozumět."

"Takže nám umožnil najít jasný směr pro vývoj našeho auta. Ovšem co se týče výsledků, není pochyb o tom, že jsme od něj čekali víc a že jsme zklamaní."

Naopak Vitalij Petrov, s nímž Renault počítá i v příští sezóně, se dočkal slov chvály. Po kritice z loňského roku jsou s ním v Enstonu spokojení.

"Lidé byli na začátku sezóny překvapeni, jak dobré výsledky měl ve srovnání s loňským rokem," konstatoval Lopez. "My ne, protože jsme vždy byli přesvědčeni o Vitalijových schopnostech. Už od chvíle, kdy jsme ho angažovali. A lidé teď začínají zjišťovat, že jsme měli pravdu."

Další článek: Při GP Ruska budou prázdné tribuny, obává se Petrovova manažerka

10:25 | Třetí současný jezdec pojede virtuální Le Mans. K Norrisovi a Verstappenovi (se stejným vozem) se připojí také Pierre Gasly, který bude v týmu třeba s Vergnem.
9:39 | Obrat McLaren Group v prvním čtvrtletí: 2019: 284 milionů liber 2020: 109 milionů liber
22. května | F1 potvrdila, že stále jedná s britskou vládou o pořádání závodů. Nyní je komplikuje nutnost karantény po přicestování do země...
22. května | Podle Sky Sports by se v Silverstonu mohlo jet později v létě, až skončí opatření (nutnost karantény po příjezdu do země). Šéf okruhu je v tomto optimistický.