Zklamání z Heidfelda vyjádřil také majitel týmu Renault

Nick Heidfeld se u týmu Renault netěší moc velké podpoře, po kritice ze strany šéfa Erica Boulliera si nyní vyslechl slova o zklamání ze strany majitele Gérarda Lopeze.
Zklamání z Heidfelda vyjádřil také majitel týmu Renault

Heidfeld letos zastoupil u Renaultu Roberta Kubicu, jenž se zranil v rallye. Hned v druhém závodě vystoupil na stupně vítězů, ale pak šla forma Renaultu relativně dolů. Navzdory skutečnosti, že doposud získal o dva body víc než týmový kolega Petrov, jsou z něj v Enstonu zklamaní.

"Co se týče Nicka, byl bych vůči němu trochu mírnější než kritika, která mu byla adresována v posledních týdnech," uvedl majitel stáje Gérard Lopez pro ToileF1. "Je třeba uznat, že na začátku sezóny přispěl cenným způsobem, protože nám pomohl vyvíjet auto kolem dopředu směřujících výfuků, kterým není snadné porozumět."

"Takže nám umožnil najít jasný směr pro vývoj našeho auta. Ovšem co se týče výsledků, není pochyb o tom, že jsme od něj čekali víc a že jsme zklamaní."

Naopak Vitalij Petrov, s nímž Renault počítá i v příští sezóně, se dočkal slov chvály. Po kritice z loňského roku jsou s ním v Enstonu spokojení.

"Lidé byli na začátku sezóny překvapeni, jak dobré výsledky měl ve srovnání s loňským rokem," konstatoval Lopez. "My ne, protože jsme vždy byli přesvědčeni o Vitalijových schopnostech. Už od chvíle, kdy jsme ho angažovali. A lidé teď začínají zjišťovat, že jsme měli pravdu."

Další článek: Při GP Ruska budou prázdné tribuny, obává se Petrovova manažerka

19:53 | Leonardo da Vinci Jára da Cimrman Antonio Felix da Costa Ten posledně jmenovaný se stal šampiónem formule E.
19:52 | Mattia Binotto nesouhlasí s Vettelem, že by byla strategie špatná. Podle Binotta ovlivnily Vettelův závod hodiny po startu.
17:16 | Zajímavé: Racing Point musí před sportovní komisaře. Podle technického delegáta FIA jsou brzdové kanálky stejné jako ty v předešlých závodech a porušují sportovní pravidla.
11:51 | Po kolizi jezdců Premy vyhrál závod F2 poprvé v kariéře Juki Cunoda.

GP 70. výročí F1

Pátek 7. srpna 2020
1. trénink Bottas (1:26.166)
2. trénink Hamilton (1:25.606)
Sobota 8. srpna 2020
3. trénink Hamilton (1:26.621)
Kvalifikace Bottas (1:25.154)
Neděle 9. srpna 2020
Závod Verstappen