Zklamání u Red Bullu: Nový vůz není taková bomba

Nový red bull měl přinést rakouské stáji velký náskok. Po jednom dni testů to však Webber popírá, konkurenci prý letos bude jeho tým mít od začátku.
Zklamání u Red Bullu: Nový vůz není taková bomba

Už od včerejška se top týmy obávaly, s čím na ně dnes Red Bull vyrukuje. Během dnešního testování proto všichni stáj z Milton Keynes bedlivě sledovali. Velký zázrak se ale nekonal, Webber skončil až osmý se ztrátou přes půl sekundy.

Dnešní výsledky samozřejmě nelze považovat za žádný důkaz (Red Bull netrénoval kvalifikační výkony), rozhovor s Webberem však potvrzuje, že u Red Bullu teď vládne spíše zklamání.

Na otázku, jak rozdílně se dnes auto chovalo oproti předchozím dnům, Australan odpověděl: "Abych byl upřímný, tak ne moc odlišně. Pár změn tam bylo, ale žádný velký rozdíl, a to jsme jeli normálně podle plánu."

"Zítra ještě budeme přidávat nějaké další věci, ale nic drastického. Budeme prostě jenom dál pokračovat," vysvětluje Webber.

"Pro nás je důležité, abychom se tady soustředili na náš program. Není možné, abychom věděli, co dělají ostatní, ale je jasné, že některé týmy jsou hodně rychlé. Lidé o nás můžou říkat, co chtějí, ale dokud nejsme v čele výsledkové tabulky, máme před sebou ještě dlouhou cestu."

Australan přiznává, že jejich nejbližším soupeřem by alespoň z počátku sezony měl být McLaren. "Myslím, že McLaren je hodně silný a některé časy, které zajely ostatní týmy, také vypadají dobře. Rychlé časy jsme viděli třeba u Romaina (Grosjeana). Kimi (Räikkönen) dnes moc nejezdil."

Pochvalně se Webber vyjádřil i na adresu Mercedesu, který je podle něj hodně rychlý. Rouškou tajemství je však stále obalena stáj z Maranella: "Ferrari je zatím trošku záhadou."

Velké zážitky by podle pilota Red Bullu měly přinášet druhé části kvalifikací, při nichž se prý budou pravidelně strhávat zajímavé souboje.

Další článek: Red Bull vyjel v Barceloně s razantně upraveným vozem

14:06 | Sebastian Vettel dává do aukce "duhovou" helmu, kterou měl v Turecku. Dražba začne na jeho webu po závodě. Má jít o jedinou Vettelovu helmu z doby u Ferrari, která se dostane do soukromých rukou.
10:01 | Před 45 lety zemřel společně s pěti dalšími členy svého týmu při letecké nehodě Graham Hill. Vraceli se z testu na okruhu Paula Ricarda. Hill byl prvním a je stále jediným držitelem trojité koruny.
28. listopadu | McLaren potvrdil, že Sainze vyřadil problém se zadními brzdami.
28. listopadu | Alex Albon po včerejší nehodě mění šasi.

GP Bahrajnu 2020

Pátek 27. listopadu 2020
1. trénink Hamilton (1:29.033)
2. trénink Hamilton (1:28.971)
Sobota 28. listopadu 2020
3. trénink Verstappen (1:28.355)
Kvalifikace Hamilton (1:27.264)
Neděle 29. listopadu 2020
Závod 15.10