Zklamání u McLarenu: Hamiltona zradila převodovka, Button osmý

Stáj McLaren dnes ztratila vedení v obou šampionátech. Lewis Hamilton odstoupil s poruchou převodovky. Jenson Button v úvodu zaváhal, ale konzistentní jízda a dobře zvolená strategie mu pomohla k osmému místu.

Ambice na titul mistra světa pro Lewise Hamiltona a McLaren dnes získaly vážné trhliny. Hamilton odstoupil ve čtyřiadvacátém kole Velké ceny Maďarska s poruchou převodovky a Jenson Button dojel osmý. Vedení v obou šampionátech nyní patří Red Bullu.

"Takové je závodění. Musíme tvrdě pracovat, abychom se vrátili nahoru. Dnes jsme ztratili hodně bodů. Je to letos podruhé, co jsem odstoupil. Snad tvrdě zapracujeme a v příštích závodech problémy mít nebudeme," přeje si mistr světa z roku 2008, který musel v závodě opustit čtvrtou pozici.

Hamilton připomněl, že tým obvykle dělá fenomenální práci. "Je smůla, že jsme chybovali zrovna v této fázi roku, ale takový je život. Když jedete s autem na hraně, mohou se takové věci stát. Nezbývá než se z toho poučit," komentoval situaci Angličan. "Akceleroval jsem v první zatáčce a ucítil podivné vibrace. Vypadalo to, jako kdyby odešel hnací hřídel, ale byla to převodovka."

Button startoval až z jedenáctého místa, navíc na začátku závodu klesl až na patnáctou pozici. Odtud se na Hungaroringu těžko dělají zázraky. Díky vhodné strategii a konzistentní jízdě dojel Angličan na osmém místě. "Start se mi povedl, ale do první zatáčky jsem najížděl vnějškem a ztratil čtyři nebo pět míst. Z tohoto pohledu osmé místo v cíli není špatné," hledal pozitiva obhájce titulu. "Ztratil jsem dost bodů, ale mezi prvními čtyřmi jezdci v šampionátu nejsou velké rozdíly. Pořád je o co hrát."

"Máme za sebou náročný víkend, ale budeme opět bojovat. Jsme pozitivní a silný tým. Obtížné situace jsme už zažili a rozhodně je umíme překonávat, doufejme, že se nám to podaří už na konci měsíce ve Spa Francorchamps," věří Button. 

Hamilton nyní ztrácí na vedoucího jezdce šampionátu Marka Webbera čtyři body, Button čtrnáct.

Další článek: GP Maďarska 2010 - neděle

12:52 | Verstappenův bouraný motor nakonec zřejmě není v pořádku. Po sobotě byly odhaleny poškození a Verstappen tak mění motor, turbo, MGU-H, MGU-K a výfuk. Řídicí jednotka a baterie zůstávají.
10:51 | Závod F3 se jede na mokré trati.
21:46 | Roman Staněk zdraví české fanoušky po prvním pódiu ve formuli 3! Video: Tomáš Enge odkaz
18:00 | Podle Mercedesu bylo Hamiltonovo kontroverzní výjezdové kolo rychlejší než to předchozí.

GP Maďarska 2021

Pátek 30. července 2021
1. trénink Verstappen (1:17.555)
2. trénink Bottas (1:17.012)
Sobota 31. července 2021
3. trénink Hamilton (1:16.826)
Kvalifikace Hamilton (1:15.419)
Neděle 1. srpna 2021
Závod 15.00