ŽIVĚ: Galavečer FIA. Mistři světa převezmou v Baku trofeje

V Baku proběhne tradiční Galavečer FIA. Předávány na něm budou ceny pro mistry světa všech sérií pod hlavičkou federace.

Verstappen a Red Bull převezmou trofeje pro mistry světa F1. Pozvánku dostali také jezdci, kteří skončili na druhém a třetím místě – tedy Sergio Pérez a Lewis Hamilton.

Kromě F1 si trofeje převezmou také mistři světa formule E, WEC, Světového šanpionátu rallye a další. Vyhlášen bude také vítěz „Akce roku“ nebo Nováček roku.

Vloni byl Akcí roku vyhlášen manévr Lewise Hamiltona z britské grand prix, při kterém předjel Leclerca a Péreze. O rok dříve získal cenu Alonso za obranu před Hamiltonem v Maďarsku (pomohl Oconovi k vítězství). 

Vyhlášen je také Nováček roku – v posledních třech letech šlo o jezdce F2 nebo F3, ale může jít také o jezdce F1 nebo zcela jiné série. 

Primárním hostitelem galavečeru je sídlo FIA v Paříži, ale velmi často se koná také na jiných místech. Letos bude galavečer hostit Baku. V minulosti proběhl třeba v Istanbulu, Doha, Vídni, Ženevě nebo vloni v Bologni.

Přenos začíná ve 20:00 našeho času.

Doporučujeme

Články odjinud