Druhý závod W Series vyhrála Beitske Visser

Nizozemka Beitske Visser vyhrála druhý závod W Series, který se jel v rámci víkendu DTM v Zolderu.
Druhý závod W Series vyhrála Beitske Visser

Kvalifikaci na druhý závod sezóny vyhrála Jamie Chadwick. V první řadě stála vedle ní Beitske Visser, ve druhé Alice Powell a Marta Garcia.

V závodě jsme viděli dvě náhradnice. Vivien Keszthelyi nahradila Emmu Kimiläinen, která měla zdravotní problémy a start ji nebyl umožněn. Sarah Bovy se stala 19. jezdkyní. V roli závodní inženýrky Belgičanky se mimochodem objevila Amelia Lewis z McLarenu.

Pro obě náhradnice se ovšem závod nevyvinul příliš dobře. Bovy se na svou poslední startovní pozici dostala poměrně pozdě a z jejího vozu se začalo kouřit. Přesto zavlála zelená vlajka a závod byl odstartován. Neobešlo se to bez následků. Na trať musel hned safety car a to přesto, že maršálové stihli vůz Belgičanky poměrně rychle odklidit. Do čela se dostala v prvním kole Beitske Visser. 

Startuje W series. Podívejte se na auta a všech 18 závodnic

Startuje W series. Podívejte se na auta a všech 18 závodnic

Safety car se na trati nezdržel moc dlouho a závod byl restartován. Po chvíli však došlo ke kolizi mezi Esmee Hawkey a Gosii Rdest. Závod skončil také pro Vivien Keszthelyi. Na trať musel znovu safety car.

Gabriela Jílková se vrací na závodní okruhy

Gabriela Jílková se vrací na závodní okruhy

Zbytek závodu se obešel bez incidentů. Visser si vybudovala náskok 8 sekund a po minulém čtvrtém místě si dojela pro vítězství. 

Alice Powell a Jamie Chadwick svedly ke konci závodu úžasný souboj kolo na kolo o druhé místo. Powell se sice dostala na druhou příčku, ale Chadwick ji manévr o kolo později vrátila. 

Dalším závodem W Series je 8. června italské Missano.

Klepněte pro větší obrázek
Diskuze (3) Další článek: Přehodnotí svůj postoj? Ferrari zvažuje založení týmu pro Esports