Zítra budeme Mercedesu blíž, věří třetí Vettel

Sebastian Vettel spolu s Kimim Räikkönenem zítra obsadí na startovním roštu Velké ceny Austrálie druhou řadu.
Zítra budeme Mercedesu blíž, věří třetí Vettel

Čtyřnásobný mistr světa ztratil na vítěze kvalifikace Lewise Hamiltona 0,838 sekundy, podle svých slov však není zklamaný.

„Už mnohokrát jsem řekl, že jsme podle mě udělali krok vpřed, což jsme udělali, a myslím, že hlavně zítra bychom měli být blíž,“ řekl Vettel.

„Očekávali jsme, že budou v kvalifikaci silní, což i byli. Myslím, že ze začátku jsme měli trochu problém dostat se do rytmu, v průběhu kvalifikace se to ale zlepšovalo, takže se svým pokusem na konci jsem velmi spokojen.“

Vettel, stejně jako většina jezdců, vyjel Vettel na začátku třetí části kvalifikace k jednomu pokusu a vrátil se do garáže, kde zůstal až do konce.

„Zůstali jsme tu a pro zítřek ušetřili jednu sadu pneumatik. Jistě, nejsme v první řadě, pro závod však stále máme vysoké šance a bude to dlouhá sezóna.“

„Víme, že tento vůz má velký potenciál, takže myslím, že být na roštu ve druhé řadě na třetí a čtvrté pozici je pro začátek dobrý úspěch. Tým tvrdě tlačil a, jak jsem řekl, bude to dlouhý rok,“ uzavřel Vettel.

Kimi Räikkönen ztratil na svého kolegu od Ferrari téměř čtyři desetiny sekundy a odstartuje ze čtvrté pozice.

„Nebyla to ideální kvalifikace, ale nebyla ani nejhorší. Vůz se chová docela dobře, a i když je Mercedes mnohem rychlejší, myslím, že se tím nemusíme moc stresovat,“ řekl Räikkönen. „Měl jsem trochu problém s tím přimět přední pneumatiky fungovat v prvních třech zatáčkách, kromě toho jsme ale měli velmi dobrý balíček a bylo to stále lepší a lepší. Možná, že by pro nás bylo lepší, kdyby bylo tepleji.“

„Myslím, že jako tým jsme dnes odvedli dobrou práci. V Q3 jsme měli ještě jednu sadu pneumatik, kdybychom ale vyjeli, tak by to moc věcí nezměnilo, takže jsme se rozhodli nechat si ji pro závod.“

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Další článek: Hamilton v Austrálii získal svou 50. pole position

10:36 | Podle Auto Hebdo u Renaultu končí šéf motorářů Rémi Taffin. U týmu pracuje 22 let.
18:53 | Dan Ticktum už není vývojovým jezdcem Williamsu. Tým s ním ukončil spolupráci.
3. srpna | Ferrari oznámilo, že prohlídka vozu Charlese Leclera, do kterého narazil Lance Stroll, ukázala, že jeho motor je natolik vážně poškozen, že ho nebude možné opravit. Leclerca tak čekají penalizace.
3. srpna | Mladíci testují. Theo Pourchaire se ve středu sveze s vozem Alfy Romeo z roku 2018 v Maďarsku. Na trati nebude sám, probíhají tam testy 18palcových pneumatik. Oscar Piastri jezdí v Monze s vozem Renaultu ze stejného roku.