Získat titul u Williamsu je velmi obtížné, myslí si Bottas

Na titul mezi jezdci i konstruktéry čeká Williams od roku 1997, kdy se stal šampionem Jacques Villeneuve.
Získat titul u Williamsu je velmi obtížné, myslí si Bottas

Podle Valtteriho Bottase bude pro Williams "velmi obtížné" v blízké budoucnosti znovu získat titul ve Formuli 1.

Slavná závodní stáj se v posledních letech po slabším období výkonnostně zvedla a patří mezi tři nejlepší ve startovním poli. Bottas se však domnívá, že z trojice, do které patří ještě Mercedes a Ferrari, je na tom nejhůře.

„Williams byl mistrem světa mnohokrát. Vždy jsem říkal, že není důvod, proč by neměli získat další titul, faktem ale je, že v této chvíli je to velmi obtížné,” řekl Bottas pro F1i.com. „Jak všichni víme, jsou tu týmy s mnohem větším rozpočtem. Mercedes nyní dominuje, v tuto chvíli je o trochu před námi Ferrari, takže to teď není snadné, ale neřekl bych ani nemožné.”

Bottas je v poslední době často spojován s přestupem k Ferrari, Fin si však podle svých slov chce být jistý, že takový krok přijde v kariéře ve správnou chvíli.

Bottas: Williams je pro mě jedním z třech top týmů

Bottas: Williams je pro mě jedním z třech top týmů

„Věci se ve Formuli 1 mohou rychle změnit, a když se naskytne příležitost, tak za tím musíte jít, samozřejmě ale musíte být ve správnou chvíli na správném místě. Ať jste kdokoliv, ať už jste někde byli delší dobu nebo jen krátce, u mě to bude vždy ten případ, že udělám maximum pro tým a pro to, abych vylepšil vůz.”

„Pro mě tedy není žádný rozdíl, když jsem někde tři roky, deset let nebo jednu sezónu, pořád budu dělat všechno, abych pomohl týmu a dosáhl nejlepšího výsledku,” uzavřel Bottas.

Foto: Getty Images / Clive Mason

Další článek: Wehrlein: Úspěch v DTM mi může dát šanci v F1

19:01 | Ferrari potvrdilo, že Charles Leclerc dostane v Soči novou pohonnou jednotku. Čeká ho tak start z konce pole. Kdy novou a vylepšenou pohonnou jednotku nasadí Sainz se rozhodne později.
20. září | Další změna u Charouze ve F3. Po dvou víkendech končí Hunter Yeany. Pro finále v Soči ho nahradí Ayrton Simmons, který má zkušenosti z britské F4 (tam byl druhý) nebo z asijské F3.
20. září | 46. narozeniny dnes slaví bývalý jezdec F1 a dvojnásobný vítěz Indy 500 Juan Pablo Montoya.

GP Ruska 2021

Pátek 24. září 2021
1. trénink 10.30–11.30
2. trénink 14.00–15.00
Sobota 25. září 2021
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 26. září 2021
Závod 14.00