Získat body ve Spa je pozitivní, hodnotí Gasly

Spa je okruh náročný na pohonné jednotky, takže Toro Rosso na tom nemělo být zrovna nejlépe. Pierre Gasly přesto i díky úvodní kolizi dovezl do cíle dva body.
Získat body ve Spa je pozitivní, hodnotí Gasly

„Jsem opravdu rád, že jsem dnes získal body! Na této trati to pro nás měl být opravdu obtížný víkend, takže skončit se dvěma body je opravdu pozitivní,“ řekl Gasly.

„Samotný závod byl pro mě naprosto klidný. Po startu jsem byl na 10. místě a v prvním kole po vnitřku předjel Daniela a Kimiho, čímž jsem se dostal na osmé místo.“

„O několik kol později mě předjel Valtteri, ale věděli jsme, že s tím nic nenaděláme, a tak jsem na to jen co nejvíce tlačil. Nakonec jsme skončili na devátém místě, takže je to opravdu uspokojující.“

„Auto bylo po celý víkend skvělé a Honda odvedla dobrou práci. Rozhodně jsme využili maximum z našeho balíčku. V Monze se budeme snažit za pár dní udělat totéž. Je to další okruh, který papírově nevyhovuje našemu autu, ale je to náš domácí závod a já udělám vše, abych získal nejlepší možný výsledek.“  

Po telefonátu z Red Bullu Gasly skočil do bazénu

Po telefonátu z Red Bullu Gasly skočil do bazénu

„Pierre měl opravdu dobrý start, na který navázal stejně dobrým závodem,“ řekl Franz Tost. Podle šéfa Toro Rosso se Gasly velmi dobře staral o své pneumatiky a zasloužil si deváté místo. 

„Pokud jde o Brendona, měl to trochu smůlu na začátku, když ztratil v první zatáčce po nehodě pár pozic.“

Podle Tosta pak hrála roli také strategie, kterou měli oba jezdci odlišnou. Superměkké pneumatiky vydržely déle, než tým očekával. 

Hartley si alespoň zazávodil s Marcusem Ericssonem. 

Foto: Getty Images / Dan Mullan

Další článek: Nejhorší auto na roštu? Od začátku roku jsme nedosáhli pokroku, říká Vandoorne

17:05 | Matteo Nannini to letos zkoušel ve F3 i F2 současně. V Monaku a Baku ho ale ve voze HWA nahradí testovací jezdec Williamsu Jack Aitken.
11:45 | Turecko zpět ve hře? Místní věří, že by mohli mít šanci po Monze místo Singapuru nebo Japonska. Úplně nereálné to není. Singapur zrušil Světové ekonomické fórum plánované na srpen. Novinář Joe Saward píše, že místní moc nevěří, že se tam letos pojede závod F1.
17. května | Kvůli změnám v kalendáři F1 se start sezóny W Series přesouvá z Francie do Rakouska (Grand Prix Štýrska).
15. května | Romain Grosjean získal v IndyCar své první pole position.

GP Monaka 2021

Čtvrtek 20. května 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 22. května 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 23. května 2021
Závod 15.00