Získali jsme pozornost top týmů, říká Force India

V roce 2013 dosáhla Force India podle svého mínění pokroku, který ji může příležitostně učinit nebezpečnou pro top týmy. Na dosah by mohlo být pódium.
Získali jsme pozornost top týmů, říká Force India

V prvním závodě letošní sezóny v Austrálii se Force India dostala do záře reflektorů, když Adrian Sutil několik kol vedl celé startovní pole. V Malajsii pak indické vozy předváděly další slibné výkony, než je vyřadily problémy s maticemi kol. To všechno dává týmu naději, že by mohl občas zabojovat o nejvyšší pocty.

"Otázka je, zda můžete získat pódium vlastními zásluhami nebo díky okolnostem? My jsme se posunuli trochu blíž k zásluhám, ale samozřejmě zatím nejsme Ferrari, Mercedes nebo Red Bull. A nemáme jejich zdroje," uvedl zástupce šéfa indické stáje Bob Fernley pro Autosport.

"Ale myslím, že jsme získali jejich pozornost. Loni jsme měli vyhrát v Brazílii, o tom není pochyb, určitě jsme měli získat pódium, takže to byla promarněná příležitost. Majitelé do toho vkládají velké úsilí, osobní úsilí, protože nás chtějí vidět na pódiu."

Fernley věří, že tento cíl by Force India mohla letos splnit. Na optimismu mu přidává právě vydařený začátek sezóny, tým nemusí nic dohánět.

"V posledních dvou sezónách byl naší slabinou pomalý start, ale ukázali jsme, že tento vůz je konkurenceschopný od začátku. Doufejme, že se bude s postupem času jen zlepšovat, protože historicky jsme byli velmi silní v udržování vývoje a zlepšování výkonnosti."

"Když jsme tento vůz představili, lidé si neuvědomili, že je zcela nový. Nemyslím, že jsou na něm nějaké díly z toho předchozího. Hodně jsme pracovali na mechanice, a když to děláte, má to dopady na aerodynamiku. Na konci roku 2012 jsme se podívali na slabiny vozu a myslíme si, že jsme je všechny vyřešili."

Pomoci s udržením kroku s konkurenci by měla Force Indii také loni oznámená investice 50 miliónů liber, která má posloužit především pro modernizaci vybavení.

"Právě řešíme, jak ji implementujeme. Je to významná investice, a proto i významný program. Vyžádá si to asi šest měsíců, než dáme dohromady to, co s ní budeme dělat. A to pak prezentujeme majitelům, což by podle mého očekávání mělo být kolem GP Monaka," dodal Fernley.

Další článek: Ma a Rossi nastoupí v trénincích v Číně a Bahrajnu

16:40 | Robert Kubica bude jezdit v prvním tréninku s vozem Alfa Romeo.
27. července | Lewis Hamilton věnuje 20 milionů liber na založení nové charitativní nadace na podporu nedostatečně zastoupených skupin ve Velké Británii
26. července | Pirelli potvrdilo, že po Maďarsku proběhnou na Hungaroringu další testy 18palcových pneumatik. Zúčastní se jich Ferrari, McLaren a Mercedes.
25. července | Jak okomentovali kolizi mezi Hamiltonem a Verstappenem komentátoři napříč světem: odkaz

GP Maďarska 2021

Pátek 30. července 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 31. července 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 1. srpna 2021
Závod 15.00