Scuderia Praha vyhrála v Portimau čtvrtý závod 24H Series v řadě!

Český tým Scuderia Praha vyhrál na okruhu v portugalském Portimau čtvrtý závod sezóny šampionátu 24H Series v řadě! Před portugalským závodním víkendem ovládla pražská stáj také vytrvalostní podniky v Mugellu, ve Spa a v Brně.
Scuderia Praha vyhrála v Portimau čtvrtý závod 24H Series v řadě!

Vítězství po startu ze druhého místa

Matteo Malucelli zajel v páteční kvalifikaci druhý nejlepší čas a Ferrari týmu Scuderia Praha tak do víkendové čtyřiadvacetihodinovky v Portimau odstartovalo z první řady.

Českou stáj připravil o pole position na poslední chvíli rakouský pilot Klaus Bachler s vozem Porsche týmu Herberth Motorsport, který Malucelliho čas překonal o tři desetiny sekundy.

Boj proti Porsche

Právě Porsche týmu Herberth Motorsport představovalo největšího soupeře pro Ferrari české stáje během úvodní poloviny závodu. S německým vozem závod odstartoval Klaus Bachler, za kterým kroužil druhý Matteo Malucelli s pražským Ferrari.

Během sobotních hodin závodu si Ferrari týmu Scuderia Praha a Porsche stáje Herberth Motorsport, která mimo jiné startuje také v ADAC GT Masters, několikrát prohodily pozice na čelních příčkách a o vývoji závodu nakonec rozhodla až portugalská noc.

V nočních hodinách postihly Porsche německého týmu technické problémy a Scuderia Praha si tak vybudovala rozhodující náskok.

Jiří Písařík, Josef Král a Matteo Malucelli tak nakonec v Portimau zvítězili s náskokem sedmi kol před týmem GPX Racing, s jehož Porsche závod absolvovali Nicky Pastorelli, Jordan Grogor, Alexandre Cougnaud a Jean-Pierre Valentini.

Šampionát 24H Series bude pokračovat na přelomu sprna a září v Barceloně.

Foto: Martin Straka

Další článek: Racing Point i přes slabé výkony v kvalifikacích Strollovi věří

20. září | Další změna u Charouze ve F3. Po dvou víkendech končí Hunter Yeany. Pro finále v Soči ho nahradí Ayrton Simmons, který má zkušenosti z britské F4 (tam byl druhý) nebo z asijské F3.
20. září | 46. narozeniny dnes slaví bývalý jezdec F1 a dvojnásobný vítěz Indy 500 Juan Pablo Montoya.
19. září | F1 má tento víkend volno, ale večer ve 21:00 se jede závod IndyCar na slavném okruhu Laguna Seca. Sledovat ho můžete prostřednictvím služby DAZN (stojí 39 Kč měsíčně).

GP Ruska 2021

Pátek 24. září 2021
1. trénink 10.30–11.30
2. trénink 14.00–15.00
Sobota 25. září 2021
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 26. září 2021
Závod 14.00