Scuderia Praha vyhrála v Portimau čtvrtý závod 24H Series v řadě!

Český tým Scuderia Praha vyhrál na okruhu v portugalském Portimau čtvrtý závod sezóny šampionátu 24H Series v řadě! Před portugalským závodním víkendem ovládla pražská stáj také vytrvalostní podniky v Mugellu, ve Spa a v Brně.
Scuderia Praha vyhrála v Portimau čtvrtý závod 24H Series v řadě!

Vítězství po startu ze druhého místa

Matteo Malucelli zajel v páteční kvalifikaci druhý nejlepší čas a Ferrari týmu Scuderia Praha tak do víkendové čtyřiadvacetihodinovky v Portimau odstartovalo z první řady.

Českou stáj připravil o pole position na poslední chvíli rakouský pilot Klaus Bachler s vozem Porsche týmu Herberth Motorsport, který Malucelliho čas překonal o tři desetiny sekundy.

Boj proti Porsche

Právě Porsche týmu Herberth Motorsport představovalo největšího soupeře pro Ferrari české stáje během úvodní poloviny závodu. S německým vozem závod odstartoval Klaus Bachler, za kterým kroužil druhý Matteo Malucelli s pražským Ferrari.

Během sobotních hodin závodu si Ferrari týmu Scuderia Praha a Porsche stáje Herberth Motorsport, která mimo jiné startuje také v ADAC GT Masters, několikrát prohodily pozice na čelních příčkách a o vývoji závodu nakonec rozhodla až portugalská noc.

V nočních hodinách postihly Porsche německého týmu technické problémy a Scuderia Praha si tak vybudovala rozhodující náskok.

Jiří Písařík, Josef Král a Matteo Malucelli tak nakonec v Portimau zvítězili s náskokem sedmi kol před týmem GPX Racing, s jehož Porsche závod absolvovali Nicky Pastorelli, Jordan Grogor, Alexandre Cougnaud a Jean-Pierre Valentini.

Šampionát 24H Series bude pokračovat na přelomu sprna a září v Barceloně.

Foto: Martin Straka

Další článek: Racing Point i přes slabé výkony v kvalifikacích Strollovi věří

15:31 | Nürburgring prodal první várku lístků (5 tisíc kusů) za 2 hodiny. Bylo by to možná i rychleji, ale pod náporem zájemců padaly servery. Další lístky budou k dispozici v pátek.
9:00 | Lewis Hamilton může tento víkend vyrovnat Schumacherův rekord v počtu vítězství. I proto bude Netflix natáčet tento týden právě u Mercedesu.
21. září | Fernando Alonso navštívil továrnu Renaultu.
21. září | Velká cena Eifelu nebude bez fanoušků. Na Nürburgringu počítají s prodejem 20 tisíc vstupenek. Prodej začne zítra.

GP Ruska 2020

Pátek 25. září 2020
1. trénink 10.00–11.30
2. trénink 14.00–15.30
Sobota 26. září 2020
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 27. září 2020
Závod 13.10