Scuderia Praha vyhrála v Portimau čtvrtý závod 24H Series v řadě!

Scuderia Praha vyhrála v Portimau čtvrtý závod 24H Series v řadě!

Český tým Scuderia Praha vyhrál na okruhu v portugalském Portimau čtvrtý závod sezóny šampionátu 24H Series v řadě! Před portugalským závodním víkendem ovládla pražská stáj také vytrvalostní podniky v Mugellu, ve Spa a v Brně.

Vítězství po startu ze druhého místa

Matteo Malucelli zajel v páteční kvalifikaci druhý nejlepší čas a Ferrari týmu Scuderia Praha tak do víkendové čtyřiadvacetihodinovky v Portimau odstartovalo z první řady.

Českou stáj připravil o pole position na poslední chvíli rakouský pilot Klaus Bachler s vozem Porsche týmu Herberth Motorsport, který Malucelliho čas překonal o tři desetiny sekundy.

Boj proti Porsche

Právě Porsche týmu Herberth Motorsport představovalo největšího soupeře pro Ferrari české stáje během úvodní poloviny závodu. S německým vozem závod odstartoval Klaus Bachler, za kterým kroužil druhý Matteo Malucelli s pražským Ferrari.

Během sobotních hodin závodu si Ferrari týmu Scuderia Praha a Porsche stáje Herberth Motorsport, která mimo jiné startuje také v ADAC GT Masters, několikrát prohodily pozice na čelních příčkách a o vývoji závodu nakonec rozhodla až portugalská noc.

V nočních hodinách postihly Porsche německého týmu technické problémy a Scuderia Praha si tak vybudovala rozhodující náskok.

Jiří Písařík, Josef Král a Matteo Malucelli tak nakonec v Portimau zvítězili s náskokem sedmi kol před týmem GPX Racing, s jehož Porsche závod absolvovali Nicky Pastorelli, Jordan Grogor, Alexandre Cougnaud a Jean-Pierre Valentini.

Šampionát 24H Series bude pokračovat na přelomu sprna a září v Barceloně.

Foto: Martin Straka

Doporučujeme

Články odjinud