Zimní přestávky hrají podle Hamiltona stále důležitější roli

Tím, jak se sezóna formule 1 v posledních letech prodlužuje, jsou podle letošního mistra světa Lewise Hamiltona zimní přestávky mezi jednotlivými ročníky stále důležitější.
Zimní přestávky hrají podle Hamiltona stále důležitější roli

Již pětinásobný mistr světa formule 1 minulý víkend v posledním závodě sezóny v Abú Dhabí potvrdil zisk svého letošního titulu jedenáctým vítězstvím v sezóně, která čítala 21 závodů.

Jeho týmový kolega Valtteri Bottas pak usedl za volant letošního vozu ještě v úterý a ve středu v rámci testů pneumatik Pirelli. Sezóna však nekončí ani pro Hamiltona, který má na programu ještě setkání se sponzory a dny s týmem Mercedes.

Hamiltonovi se nelíbí rostoucí počet závodů

Hamiltonovi se nelíbí rostoucí počet závodů

Příští rok přitom skončí sezóna o týden později než letos, když se Velká cena Abú Dhabí pojede v neděli 1. prosince. Hamilton si proto myslí, že kratší zimní přestávky jsou pro piloty o to důležitější. 

„Sezóny se prodlužují a prodlužují, takže důležitost tohoto (zimního) období je stále větší a větší. Já ale zůstanu ve volném tréninku ještě trochu déle, je to tak pro mě nejlepší,“ říká Brit.

„Zatím nemám žádné plány, ale těším se na čas strávený s rodinou. Do poloviny prosince mám stále spoustu práce, ale těším se na zimu, zimní přestávku a na čas, který strávím se svou sestrou, dětmi a mou mámou a tátou. Úplně při tom vypnu,“ dodává.

Už 18. února příštího roku pak v Barceloně začínají první čtyřdenní předsezónní testy. Od 26. února do 1. března je pak na programu druhá a poslední série testů předtím, než 17. března v Melbourne začne Velkou cenou Austrálie nová sezóna formule 1.

Foto: Getty Images / Charles Coates

Diskuze (4) Další článek: Ricciardo se rozloučil s týmem Red Bull
15:15 | Podle Mercedesu Hamilton kvůli poškození předního křídla po kontaktech s Oconem a Verstappenem přišel o 0,4 s na kolo. Hamilton po těchto kontaktech zajel ve 47. z 50 kol nejrychlejší kolo závodu.
9:38 | Update o Fittipaldim po včerejší nehodě ve F2. Jeho bratr Pietro Fittipaldi uvedl: Má zlomeninu na pravé patě, ale naštěstí jsou věci mnohem lepší, než jsme všichni očekávali. Děkuji FIA, týmu a veškerému lékařskému personálu zde v Saúdské Arábii.
5. prosince | Théo Pourchaire uveřejnil na twitteru, že je celkově v pořádku, ale neví, zda za týden pojede. Enzo Fittipaldi je podle něj zraněný.

GP Abú Dhabí 2021

Pátek 10. prosince 2021
1. trénink 10.30–11.30
2. trénink 14.00–15.00
Sobota 11. prosince 2021
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 12. prosince 2021
Závod 14.00