Zimní přestávky hrají podle Hamiltona stále důležitější roli

Tím, jak se sezóna formule 1 v posledních letech prodlužuje, jsou podle letošního mistra světa Lewise Hamiltona zimní přestávky mezi jednotlivými ročníky stále důležitější.
Zimní přestávky hrají podle Hamiltona stále důležitější roli

Již pětinásobný mistr světa formule 1 minulý víkend v posledním závodě sezóny v Abú Dhabí potvrdil zisk svého letošního titulu jedenáctým vítězstvím v sezóně, která čítala 21 závodů.

Jeho týmový kolega Valtteri Bottas pak usedl za volant letošního vozu ještě v úterý a ve středu v rámci testů pneumatik Pirelli. Sezóna však nekončí ani pro Hamiltona, který má na programu ještě setkání se sponzory a dny s týmem Mercedes.

Hamiltonovi se nelíbí rostoucí počet závodů

Hamiltonovi se nelíbí rostoucí počet závodů

Příští rok přitom skončí sezóna o týden později než letos, když se Velká cena Abú Dhabí pojede v neděli 1. prosince. Hamilton si proto myslí, že kratší zimní přestávky jsou pro piloty o to důležitější. 

„Sezóny se prodlužují a prodlužují, takže důležitost tohoto (zimního) období je stále větší a větší. Já ale zůstanu ve volném tréninku ještě trochu déle, je to tak pro mě nejlepší,“ říká Brit.

„Zatím nemám žádné plány, ale těším se na čas strávený s rodinou. Do poloviny prosince mám stále spoustu práce, ale těším se na zimu, zimní přestávku a na čas, který strávím se svou sestrou, dětmi a mou mámou a tátou. Úplně při tom vypnu,“ dodává.

Už 18. února příštího roku pak v Barceloně začínají první čtyřdenní předsezónní testy. Od 26. února do 1. března je pak na programu druhá a poslední série testů předtím, než 17. března v Melbourne začne Velkou cenou Austrálie nová sezóna formule 1.

Foto: Getty Images / Charles Coates

Další článek: Ricciardo se rozloučil s týmem Red Bull

11. dubna | První řadu pro druhý závod formule E v Římě obsadili nováčci Nick Cassidy a Norman Nato. Závod dnes začíná už ve 13:00.
10. dubna | Stoffel Vandoorne získal pole position pro závod formule E v Římě. Závod začíná v 16:00, vysílá Eurosport.
9. dubna | Těšíte se sprintové závody? #f1
9. dubna | Včera usedli za volant SF71 junioři Ferrari (Armstrong, Švarcman), dnes jezdí ve Fioranu Charles Leclerc. Důvod tohoto testu není úplně jasný. Ferrari ale teď dokončuje nový simulátor, takže možná sbírá data pro jeho nastavení...

GP Emilia Romagna 2021

Pátek 16. dubna 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 17. dubna 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 18. dubna 2021
Závod 15.00