Zimní přestávka? Pro Alonsa jen o Vánocích

Sezóna skončila, ale jezdci na dovolenou nemůžou. Čeká je ještě hodně práce a zastaví se až o svátcích. A v lednu začne vše znovu.
Zimní přestávka? Pro Alonsa jen o Vánocích

Zimní přestávka se historicky zkracuje nejen kvůli delší sezóně, ale také kvůli ostatním povinnostem, které jezdci mají.

"Samozřejmě jsme celkem zaměstnaní různými akcemi se sponzory, také je tu mnoho aktivit kolem Vánoc v Maranellu s lidmi, kteří tam pracují, s jejich rodinami," popisoval Alonso svůj program.

"My tyto dny využijeme, když už budeme v Itálii, abychom strávili čas v simulátoru a pracovali na pravidlech příštího roku. Poprvé se úplně zastavíme asi o Vánocích, takže myslím, že do 21. prosince pořád jedeme."

V lednu se pak naplno rozjede práce na nové sezóně. Ferrari zatím neví, kdy přesně představí nový vůz, ale podle šéfa týmu Stefana Domenicaliho to nebude dříve než ve třetím lednovém týdnu.

Ať už bude nový monopost jakýkoliv, Alonso věří, že Ferrari nebude mít špatnou sezónu. "S ohledem na příští rok jsem optimista, protože svému týmu věřím, věřím přípravám Ferrari a filozofii auta 2014."

"Budeme bojovat vpředu, vždy. Dokonce i letos, když jsme nebyli konkurenceschopní, vyhráli jen dvě Grand Prix a byli mimo pódium předchozích šest nebo sedm závodů, jsme v šampionátu skončili druzí."

"Takže ať už Ferrari postaví jakékoliv auto, obvykle patříte mezi kandidáty na titul. Na tom stavím svůj optimismus pro příští rok, ne na tom, jestli dnes jsme nebo nejsme na pódiu."

Další článek: V Brazílii měl McLaren závodní rychlost na pódium, míní Whitmarsh